Wybierz odpowiedni synonim

i

Autor: Pexels Test dla znawców języka polskiego!

Rozrywka

QUIZ: Wybierz odpowiedni synonim – test dla znawców języka polskiego!

2024-11-23 10:43

Synonimy to jeden z najciekawszych elementów języka polskiego. Ich znajomość i umiejętne stosowanie świadczy o elokwencji oraz głębokiej znajomości języka. W dobie, gdy coraz częściej komunikujemy się w sposób skrótowy i uproszczony, warto pielęgnować umiejętność posługiwania się bogatym słownictwem. Czy jesteś gotowy, by zmierzyć się z wyzwaniem i sprawdzić, czy naprawdę jesteś mistrzem synonimów?

Język polski słynie z bogactwa słownictwa, pełnego niuansów i subtelnych różnic znaczeniowych. Synonimy są nieodłącznym elementem naszego języka, służą nie tylko do wzbogacania wypowiedzi, ale również umożliwiają precyzyjne wyrażanie myśli. Wyobraź sobie, jak nudna byłaby książka, gdyby autor cały czas powtarzał te same słowa! To właśnie dzięki synonimom język polski może być tak różnorodny i pełen barw. Zapraszamy cię do sprawdzenia, jak dobrze radzisz sobie z wybieraniem odpowiednich synonimów. Przekonaj się, jakie słowa potrafisz wytypować bezbłędnie, i udowodnij, że znasz język polski na najwyższym poziomie!

Eska Daje Szkołę - Igrzyska Starożytne

QUIZ: Wybierz odpowiedni synonim – test dla znawców języka polskiego!

Pytanie 1 z 30
Synonim słowa "Hermetyczny" to:
O ginącej sztuce dobrego mówienia. DROGOWSKAZY
Z badań wynika, że wielu Polaków ma problem z mówieniem składnym, jasnym, przejrzystym, poprawnym, z wysławianiem które nie demoluje przekazu. Jak mówić tak, żeby być dobrze zrozumianym, żeby nie wstydzić się otworzyć ust w towarzystwie znajomych czy w trakcie wystąpienia publicznego? Czy brzmienie głosu można skorygować? Jak mówić ciekawie, na temat i bez przynudzania? Okazuje się, że tej sztuki można się nauczyć. Gościem Michała Poklękowskiego jest Mirosław Oczkoś, aktor, trener biznesu, specjalista od wystąpień publicznych i emisji głosu, który fachowo uczy tego jak mówić tak, by nas rozumiano. Autorem książki pt. „Sztuka dobrego mówienia”.
Drogowskazy