Quiz o grzybach. 26 pytań dla prawdziwych grzybiarzy. Rozpoznasz skarby lasu?

i

Autor: Rafał Wróblewski Quiz o grzybach. 26 pytań dla prawdziwych grzybiarzy. Rozpoznasz skarby lasu?

WIELKI TEST WIEDZY

Quiz o grzybach. 26 pytań dla prawdziwych grzybiarzy. Rozpoznasz skarby lasu?

Quiz o grzybach pomoże Wam odświeżyć pamięć, nauczy was czegoś nowego i za jego sprawą upewnicie się przed pójściem do lasu. Jakie grzyby można zbierać? Które grzyby są trujące? Pytamy was też o nazwy, ale i procesy zachodzące w środowisku. Jeśli uzyskacie 26/26 punktów, to oznacza, że prawdopodobieństwo pomyłki w lesie jest bardzo niskie. Spróbujcie swoich sił już teraz!

Quiz o grzybach online do najłatwiejszych nie należy. 26 pytań dla prawdziwych grzybiarzy, którzy są przekonani, że ich wiedza jest na bardzo wysokim poziomie. Nie mamy wątpliwości, że przygotowane przez nas pytania o grzybach nie sprawią problemów tym, którzy nie marnują dnia i praktycznie codziennie pojawiają się w lesie. A pytamy zarówno o te jadalne jak i przestrzegamy przed tymi niejadalnymi oraz trującymi. Pamiętajcie jednocześnie, że nasz quiz o grzybach ma charakter edukacyjny i nie zastępuje konsultacji z mykologiem. Przypominamy, iż zbieranie grzybów wymaga dużej wiedzy i ostrożności. Jednocześnie przestrzegamy, że zbieranie nieznanych grzybów może prowadzić do poważnych zatruć.

QUIZ PRL o szkole dla oczytanych. Odpowiedz na arcytrudne pytania!

To najpiękniejsze grzyby w Polsce 2024. Piejemy z zachwytu [WASZE ZDJĘCIA]

Quiz o grzybach. 26 pytań dla prawdziwych grzybiarzy. Rozpoznasz skarby lasu?

Pytanie 1 z 26
Łatwy punkt na początek. Co to za grzyb?
Borowik
Czy warto jeść grzyby?
Grzyby-zombie, psychodeliki i... maślaki. Dlaczego świat grzybów jest tak fascynujący? Marta Wrzosek
Mykologia to dział nauki zajmujący się grzybami. A jest co badać, bo grzyby znajdziemy nie tylko w lesie i na talerzu: pleśnie mogą stanowić dla nas śmiertelne zagrożenie, psylocybina bywa wykorzystywana do leczenia traum a kordycepsy (czyli grzyby-zombie) wdarły się do popkulturze dzięki "The Last of Us". W tym odcinku pytamy więc gdzie najlepiej wybrać się na grzybobranie? Czy dzięki grzybom halucynogennym ludzie nauczyli się komunikować? Czy grzyby znane z "The Last of Us" mogą zaatakować człowieka? O tym rozmawiamy z profesor Martą Wrzosek z Ogrodu Botanicznego UW, rzeczniczką Polskiego Stowarzyszenia Mykologicznego.
Nie ma głupich pytań