Próbny egzamin gimnazjalny 2015/16 z Operonem: Matematyka. Zadania, ARKUSZE, ODPOWIEDZI

i

Autor: Fot. Operon Próbny egzamin gimnazjalny: część matematyczno-przyrodnicza. Zadania, ARKUSZE, ODPOWIEDZI

Próbny egzamin gimnazjalny 2015/16 z Operonem: Matematyka. Arkusze, zadania, odpowiedzi

2015-12-09 14:34

Próbny egzamin gimnazjalny 2015/16 z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych odbędzie się 9 grudnia 2015 roku. O której godzinie rozpoczyna się egzamin gimnazjalny? Jak będzie wyglądała część matematyczno-przyrodnicza egzaminu gimnazjalnego z Operonem. Gdzie znaleźć arkusze i odpowiedzi z próbnego egzaminu z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych - sprawdźcie na ESKA.pl.

Próbny egzamin gimnazjalny 2015/16 z Operonem z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych - to z nim uczniowie trzecich klas gimnazjum zmierzą się w środę 9 grudnia 2015 roku. To idealna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę i zobaczyć, jak wygląda państwowy egzamin. Próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych trwa 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM – część matematyczno-przyrodnicza, HARMONOGRAM 9.12.2015:

  • godz. 9-10 - egzamin z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 minut)
  • godz. 11-12:30 - egzamin z matematyki (czas trwania: 90 minut)

Próbny egzamin gimnazjalny 2015/16 z Operonem: Język polski. ARKUSZE, ODPOWIEDZI, zadania, przecieki egzaminu

Próbny egzamin gimnazjalny 2015/16 z Operonem

Egzamin składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania z matematyki mają formę zamkniętą lub otwartą. Zadania z przedmiotów przyrodniczych są zadaniami zamkniętymi. W nowej formie egzaminu gimnazjalnego jest mniej zadań z algorytmów i z umiejętności posługiwania się nimi. Pojawi się natomiast więcej zadań sprawdzających rozumienie pojęć matematycznych oraz umiejętność dobierania własnych strategii matematycznych do nietypowych warunków.

Próbny egzamin gimnazjalny - zadania

W ubiegłych latach gimnazjaliści na egzaminie z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych nie mieli problemu z rozwiązaniem zadań sprawdzających umiejętność odczytywania, interpretacji, przetwarzania i wykorzystania informacji przedstawionych w formie wykresu lub diagramu. Jednak uczniowie trzecich klas gimnazjum o wiele gorzej radzili sobie z zadaniami otwartymi, które wymagały od nich twórczego, niealgorytmicznego myślenia.

 

Próbny egzamin gimnazjalny - przedmioty matematyczno-przyrodnicze: arkusze i odpowiedzi

Tu, jako pierwsi opublikujemy link do arkuszy i odpowiedzi z matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

Egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych to zmora nie jednego gimnazjalisty. Mamy jednak nadzieję, że nie jesteście przerażeni i poradzicie sobie ze wszystkimi zadaniami.

KL