Możliwość posiadania prawa jazdy po ukończeniu 17. roku życia w latach 90. była normą. W tamtym czasie wiele osób mogło wsiąść za kierownice dowolnego samochodu o dmc do 3,5 tony i co więcej, prowadzić go nawet bez nadzoru osoby starszej. Czy w 2021 roku pojawi się znowu możliwość starania się o prawo jazdy już od 17. roku życia? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach temat ten powraca jak bumerang. Przypomnijmy, że obecnie w pełni legalne jest rozpoczęcie jazd samochodem na trzy miesiące przed ukończeniem 18 lat. Dopiero wtedy w Polsce można rozpocząć przygodę pod tytułem kurs na prawo jazdy. Wszystko to zostało sprytnie przemyślane. Reasumując, tego typu nauki składające się z teorii, jak i praktyki zazwyczaj trwają około trzech miesięcy, a więc kursant po tym czasie osiągnie pełnoletność i będzie mógł w pełni legalnie podejść do egzaminu.
Prawo jazdy od 17. roku życia? Ten temat jakiś czas temu powrócił. Do tej propozycji odniosło się samo Ministerstwo Infrastruktury, które niestety w mgnieniu oka rozwiało nadzieję na zmniejszenie wieku minimalnego. Otóż resort nie zamierza wcale obniżać granicy wieku umożliwiającego przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.
Prawo jazdy od 17. roku niedozwolone - dlaczego?
Prawo jazdy od 17. roku życia? Ministerstwo Infrastruktury jasno zakomunikowało, że nie obniży wieku minimalnego umożliwiającego zdawanie egzaminu na prawo jazdy. Resort swoją decyzję argumentuje tym, że takie prawo jazdy mogłoby zostać nieuznane w innym kraju oraz taka sytuacja obniżyłaby bezpieczeństwo na drogach.
Polecany artykuł: