Prawo jazdy kategorii B do zmiany? Będą nowe przepisy

i

Autor: Wikipedia Commons Prawo jazdy kategorii B do zmiany? Kierowcy zyskają większe uprawnienia

Prawo jazdy 2020 - te osoby go nie dostaną! Zaliczasz się do tego grona?

2020-12-03 12:05

O posiadanie prawa jazdy mogą starać się wszyscy, jednak nie każdy je dostanie! W jakich sytuacjach nie powinno się ubiegać o prawo jazdy? Których osób to dotyczy i dlaczego? Sprawdź już teraz, czy należysz do tego grona!

Istnieją niekiedy takie sytuacje, w których nie powinniśmy ubiegać się o prawo jazdy. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawy z tego faktu. Już poniżej przedstawiamy wam kilka sytuacji, w których ubieganie się o prawo jazdy staje się niemożliwe już na początkowym etapie. Nie mamy tutaj na myśli momentu, w którym egzaminator nie przyznaje nam wyniku pozytywnego. Chodzi o sytuacje, które mają miejsce dużo wcześniej przed całą procedurą rozpoczęcia egzaminu zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. Jeszcze zanim jesteśmy dopuszczeni do jakiegokolwiek egzaminu musimy przejść przez wiele godzin nauki, a co najważniejsze uzyskać pozytywną opinię od badającego nas lekarza, który stwierdzi czy jesteśmy zdolni do prowadzenia pojazdu, czy też nie. Należy więc pamiętać, że badania lekarskie zawsze będą na pierwszym miejscu i niekiedy zdarzają się sytuacje, w których lekarz nie rozpatruje ich pozytywnie, co w dalszym ciągu oznacza że takie osoby nie powinny ubiegać się o prawo jazdy. O jakich przypadkach mowa? Zobaczcie sami! 

Jeśli masz prawo jazdy, powinieneś znać te znaki

Pytanie 1 z 13
Ten znak zakazuje wjazdu:
Zakaz wjazdu pojazdom z towarami niebezpiecznymi

Prawo jazdy 2020 - kiedy się nie ubiegać?

Brak prawa jazdy w dzisiejszych czasach to spore utrudnienie, jednak niektórzy z nas chcąc nie chcąc nie powinni się o nie ubiegać. Wynika to z badań lekarskich, których wynik nie został przez lekarza oceniony pozytywnie. Takie sytuacje mają miejsce w momencie, kiedy cierpimy na:

  • Choroby sercowo-naczyniowe
  • Ciężkie choroby wzroku i słuchu
  • Cukrzyca
  • Choroby neurologiczne
  • Choroby psychiczne
  • Choroba alkoholowe

Takie przypadki nie wykluczają w 100 procentach możliwości prowadzenia samochodu. Wiele z nich wymaga po prostu częstszych konsultacji z lekarzem i systematycznych badań. 

Wrocław: Spieszył się do dziewczyny i stracił prawo jazdy