Prawo jazdy 2018 - zmiany utrudnią życie kierowcom! Co nowego?

i

Autor: Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER EAST NEWS Prawo jazdy 2018 - zmiany utrudnią życie kierowcom! Co nowego?

Prawo jazdy 2018 - zmiany utrudnią życie kierowcom! Co nowego?

2017-12-20 14:31

Wszyscy zdający prawo jazdy w 2018 będą mieli trudniej! Jakie zmiany w egzaminach? Sprawdźcie - na ESKA.pl

Prawo jazdy 2018 - zmiany są bardzo znaczące i mogą zniechęcić przyszłych kierowców. Już wiadomo, że egzamin będzie trudniejszy, dłuższy, a także droższy. Zmiany prawo jazdy 2018 to m.in. nowy system karania, dodatkowe szkolenia, zielony listek, limity prędkości oraz okres próbny. Wszystko po to, by zwiększyć i tym samym poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. 

Co oznacza 'srający' człowiek na tablicy rozdzielczej? Komiczna awaria w samochodzie

Autor: brak danych

  Zima zaskakuje kierowców co rok. Kiedy temperatura gwałtowanie spada, zarówno te nowsze jak i starsza samochody, mają tendencję to psucia się. Niezrozumiałe kontrolki i napisy w tajemniczych, obcych językach pojawiają się też na twojej tablicy rozdzielczej? Wię

Prawo jazdy 2018 - zmiany

Jakie zmiany w prawo jazdy 2018? Najbardziej dotkną one osoby, które ledwo co odbiorą dokument uprawniający jazdę pojazdem. Jednym z nowych sposobów na dokształcenie początkujących kierowców jest wprowadzenie okresu próbnego - inaczej: "prawo jazdy na próbę"! O co chodzi? Kierowca, który uzyska prawo jazdy po 4 czerwca 2018 roku, przez dwa następne lata będzie musiał jeździć bardzo przepisowo. Jeśli w ciągu dwóch następnych lat od otrzymania dokumentu popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji - czas jego okresu próbnego wydłuży się o kolejne dwa lata. Mało tego zostanie skierowany na badania psychologiczne oraz kurs reedukacyjny. Trzecie złamanie przepisu ma skutkować utratę prawa jazdy. W przypadku, gdy kierujący będzie chciał je odzyskać - będzie musiał zdać ponownie egzamin. To tylko jedno z utrudnień dla początkujących kierowców. Co jeszcze się zmieni?

  • Ograniczona prędkość - początkujący kierowca przez osiem miesięcy od odebrania dokumentu nie będzie mógł rozwinąć swojej prędkości na drodze. W obszarze zabudowanym maksymalnie będzie mógł pojechać maksymalnie 50 km/h, a poza obszarem zabudowanym 80 km/h. Ograniczenia występują również na autostradach i drogach ekspresowych - 100 km/h.
  • Zakaz prowadzenia działalności i zawodu kierowcy - niedoświadczony kierowca przez osiem miesięcy od uzyskania prawa jazdy nie będzie mógł zarabiać prowadząc samochód. Nie będzie można być np. dostawcą pizzy czy kurierem - to popularna praca wśród młodych osób. 
  • Zielony listek - nowy kierowca będzie musiał go nakleić na tylną szybę i jeździć z nim przez osiem miesięcy od uzyskania prawa jazdy.
  • Dodatkowe szkolenia - nowy kierowca będzie musiał przejść kurs doszkalający w temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz praktykę w postaci szkolenia z zagrożeń w ruchu drogowym. Kurs teoretyczny to koszt 100 zł, a praktyka 200 zł. Niedoświadczony kierowca będzie musiał przejść kurs pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od otrzymania dokumentu.
  • Zerowanie punktów karnych - przepis obejmie również wieloletnich kierowców. Osoby, które przekroczą 24 punkty karne, zostaną skierowane na kurs reedukacyjny oraz badania psychologiczne. Później (po spełnieniu tych warunków), zostanie objęty kontrolą starosty. Drugie przekroczenie limitu 24 punktów wiązać się będzie z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Zmiany w prawo jazdy 2018 wejdą w życie od 4 czerwca. Czy poprawi to bezpieczeństwo na drogach? 

Prawo jazdy - 14 błędów, które na pewno popełniasz i ile za nie zapłacisz?

Autor: brak danych

  Myślisz, że jesteś idealnym kierowcą? Są przepisy, które łamiesz nawet o tym nie wiedząc! Sprawdź, ile zapłaciłbyś za wykroczenia, które popełniają setki kierowców każdego dnia. Wiele osób twierdzi, że młodym kierowcom brakuje umiejętności