Spis treści
Potężne ciepło w Polsce 2023 zostało potwierdzone przez europejskich ekspertów od pogody. Jednocześnie wskazują, że to najcieplejszy wrzesień od kilkudziesięciu lat. Pierwsza połowa miesiąca była słoneczna, ciepła, a także bezdeszczowa. Na początku trzeciego tygodnia odnotowano temperatury od 29 do 34 stopni Celsjusza i mogliśmy poczuć się, jakby był lipiec. Na czwarty tydzień zapowiedziano ochłodzenie i przelotne opady deszczu, ale tylko w kilku województwach. Nieznacznie popadać ma w centrum, na północy oraz na wschodzie naszego kraju. A później? Powrót bardzo wysokich, jak na ten miesiąc temperatur. Zdaniem meteorologów na termometrach zobaczymy 26, a nawet 28 stopni Celsjusza.
Potężne ciepło w Polsce 2023 - kiedy?
W ciągu dnia dużo słońca oraz wysokie temperatury, ale już po godzinie 18:00 robi się chłodno. W związku z zimnymi, gdy słupek rtęci wskazywał 9 stopni Celsjusza wieczorami, wiele osób zaczęło się zastanawiać, jaka będzie zima 2023/2024, ale na razie nie wolno sobie tym zaprzątać głowy. Nadchodzą bardzo ciepłe dni, z których musicie skorzystać. Będzie jeszcze cieplej niż było w ciągu ostatnich dni. Uderzenie gorąca spodziewane jest 17 oraz 18 września. Wtedy na termometrach zobaczycie nawet 28 stopni Celsjusza w cieniu. Później znów chwilowe ochłodzenie z temperaturami 21-23 stopnie Celsjusza i znów powrót gorąca. Dokładniej 24, 25 i 26 września temperatury od 25 stopni Celsjusza wzwyż.
Potężne ciepło w Polsce 2023 - gdzie?
W zasadzie ciężko jest wskazać miasto, w którym nie będzie gorąco. Temperatury sięgające 28 stopni Celsjusza w cieniu spodziewane są w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie, Białymstoku, czy we Wrocławiu. Łatwiej jest wskazać miejsca, w których nie będzie tak dużego uderzenia ciepła. Mieszkańcy Gdańska i okolicznych nadmorskich miejscowości zobaczą na termometrach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Spodziewane są też przelotne opady deszczu.
Jaka będzie zima 2023/2024 w Polsce? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? [PROGNOZA]