Polonez równości - tak nazwano uroczysty taniec, który na tegorocznej studniówce zatańczyli uczniowie jednego z warszawskich liceów. Tańczenie poloneza podczas przedmaturalnego balu ma w Polsce bardzo długą tradycje. Większość absolwentów liceów ze wzruszeniem wspomina naukę kroków i chwilę, w której w odświętnych strojach zatańczyli ten piękny taniec. Polonez równości też będzie wspominany przez lata. I to nie tylko przez maturzystów, ale i przez wiele osób w naszym kraju. To dlatego, że w wyjątkowy sposób promował tolerancję.
Przeczytaj też: Studniówka 2019 - belgijka zamiast walca! Co to za taniec?
Polonez równości zatańczyły pary inne niż zwykle
Poloneza równości zatańczyli uczniowie I SLO Bednarska w Warszawie. Tegoroczni maturzyści postanowili skorzystać z koncepcji agencji 180heartbeats + Jung v Matt i uroczystego poloneza zatańczyć w parach jednopłciowych! Chłopcy tańczyli z chłopcami, a dziewczyny z dziewczynami. Dlaczego zdecydowali się zrobić coś takiego?
Polecany artykuł:
Polonez maturzystów z I SLO Bednarska w Warszawie to wyraz wsparcia dla osób LGBT. Akcja licealistów jest wyjątkową lekcją tolerancji dla wszystkich. Ich przedsięwzięcie zostało ponadto wsparte prze organizacje, które od lat działają na rzecz równości i poszanowania dla środowisk LGBT +: stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Fundacja Wolontariat Równości oraz marka Ben&Jerry's. W wideo, które trafiło do sieci, zwraca się uwagę, że wielu homoseksualnych uczniów musi ukrywać swoją orientację. Polonez równości ma pokazać, że każdy brycie sobą to nasze najważniejsze prawo. Zobaczcie, jak wyglądał ten wyjątkowy taniec.
Przygotuj się do szkoły! Posłuchaj streszczeń lektur audio już teraz!