Polonez to taniec, który uświetnia niemal każdą studniówkę. Uczniowie ćwiczą go przez całe miesiące, aby wypaść perfekcyjnie przed gronem pedagogicznym i rodzinami. O tym niezwykłym tańcu i jego popularności opowiedział Adam Sztaba. Dyrygent poruszył jego historię podczas wykładu o muzyce na jednym z koncertów. Zrobił to w prosty i przystępny sposób, opierając się na tym, który stworzył Wojciech Kilar.
Studniówka 2018 jest oczekiwana przez wszystkich uczniów klas maturalnych. Bal organizowany na 100 dni przed egzaminem dojrzałości zwykle jest wydarzeniem, które wspomina się przez całe życie! Kreacje, uroczysta kolacja, tańce no i oczywiście nieodłączny
Adam Sztaba o muzyce - genialny wykład dyrygenta
Adam Sztaba zdradził kilka faktów z historii Poloneza Wojciecha Kilara. Jest on wszystkim świetnie znany między innymi z filmu 'Pan Tadeusz'. Artysta objaśnił w jaki sposób został skomponowany. W przystępny sposób wyjaśnił między innymi czym jest rytm, melodia, harmonia i jak rozróżniamy skrzypce. Cała lekcja, którą można obejrzeć na serwisie YouTube jest niezwykle pouczająca.
Kiedy jest matura 2018? Daty i terminy egzaminów dojrzałości poznacie na ESKA.pl. Harmonogram matury pisemnej od zawsze ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna. Pełna rozpiska maturalna dla absolwentów wszystkich szkół od zawsze pojawia się na oficjalnej stronie in
Polonez na Studniówkach - czemu go tańczymy?
Skąd wziął się zwyczaj rozpoczynania Studniówek polonezem? Adam Sztaba opowiedział o utworze stworzonym do filmu Andrzeja Wajdy, który od dwóch dekad jest przyjacielem wszystkich maturzystów. To, że doceniają go uczniowie nie dziwi. Niezwykła, piękna i barwna kompozycja, ciągle zachwyca. Sposób w jaki jest skomponowany po prostu sam zachęca do wybierania go na początek balu. Tradycja ta towarzyszy Studniówkom od zawsze i stał się już integralną częścią imprezy.