Spis treści
Pogoda w Polsce 2023 - bardzo gorące lato grozi jeszcze bardziej! Już teraz warto mieć to na uwadze i przygotować zapasy wody dla roślin. Choć po słabej zimie, czyli małej ilości śniegu mogą być problemy z występowaniem tego naturalnego surowca odnawialnego. Ostatnio dokładnie opisaliśmy to, jakie będzie lato 2023 i wiele osób nie kryło zaskoczenia. Pojawiły się również opinie, że długoterminowa prognoza na lato 2023 nie ma sensu, bo aura ciągle się zmienia. Tymczasem meteorolodzy z całego świata nieustannie nie mają wątpliwości, że ciepłe powietrze napłynie do Europy bardzo szybko i mogą paść rekordy temperatur. Są przekonani, iż to zjawisko pogodowe El Nino zapowiada bardzo gorące lato 2023. Ostrzegają z przekonaniem, że rok ten przyniesie bezprecedensowe upały. Dotyczy to zarówno Europy, jak i chociażby Azji, gdzie temperatury mają oscylować w granicach 50 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia płyną również, jeśli chodzi o Afrykę Południową, w której spodziewane są ekstremalne susze i ostre upały.
Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!
Pogoda w Polsce 2023 - bardzo gorące lato
Lato w Polsce 2023 ma być bardzo gorące i eksperci, co do tego nie mają wątpliwości. 2023 ma być cieplejszy niż 2022 rok, który już był jednym z najgorętszych od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1850 roku. Światowa Organizacja Pogodowa podała, że faza El Nino na 25 procent rozpocznie się lato, a samo prawdopodobieństwo przekroczenia poprzedniego rekordu najcieplejszego roku do 2026 wynosi 93 procent.
Nowości Muzyczne 2023 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]
Klimatolodzy z Columbia University podali, iż silne i umiarkowane zjawiska El Nino przyczyniają się do ocieplenia i wzrostu średniej globalnej temperatury powierzchni. Pomimo, iż najsilniejsze skutki El Niño są odczuwalne na równikowym Pacyfiku, mogą one wpływać na pogodę na całym świecie, podano w komunikacie. Napisano również, że El Nino wpływa na systemy wysokiego i niskiego ciśnienia, wiatry oraz opady. Cieplejsza woda oceaniczna uwalnia nadmiar ciepła do atmosfery, a w związku z tym globalne temperatury rosną.