Spis treści
Pogoda STYCZEŃ 2025 - długoterminowa prognoza nie pozostawia wątpliwości, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Jaki będzie styczeń 2025? Praktycznie cały miesiąc szary, ponury, a do tego wszystkiego bardzo mroźny. W najzimniejszym momencie termometr w dzień pokaże od -3 stopni Celsjusza we Wrocławiu, -5 stopni Celsjusza w Warszawie, po -7 stopni Celsjusza w Białymstoku i Zakopanem. W nocy temperatury będą jeszcze niższe. Eksperci meteo wskazują, że w środku i na końcu stycznia 2025 na termometrach zobaczymy nawet -14 stopni Celsjusza! Pogoda na styczeń 2025 pokazuje też, że przed nami solidniejsze opady śniegu. Przy ujemnych temperaturach macie gwarancję tego, że biały puch utrzyma się na powierzchni nawet kilkanaście dni.
Eleganckie życzenia noworoczne 2025 - krótkie, mądre, piękne. Gotowe wierszyki
Pogoda styczeń 2025 - prognoza
Pierwsze cztery dni Nowego Roku dość ciepłe i pogodne. Na termometrach od 2 do 6 stopni Celsjusza, świecące słońce i błękitne niebo. Zimowo zrobi się natomiast już w drugim tygodniu roku. W całej Polsce spodziewane są solidne opady śniegu, marznącego deszczu i temperatury sięgające -5 stopni Celsjusza w dzień i -12 stopni Celsjusza w nocy. Jeszcze zimniej będzie między 11 a 21 stycznia 2025. Wtedy na termometrach od -4 do -7 stopni Celsjusza w dzień i -14 stopni Celsjusza w nocy. Wtedy najzimniejszymi miastami będą Zakopane, Suwałki i Białystok. Jednak powiew arktycznego mrozu da się we znaki również mieszkańcom innych miast.
Długoterminowa prognoza pogody styczeń 2025 wyraźnie pokazuje, że w połowie miesiąca spodziewane są obfite opady śniegu. Zimę w natarciu zobaczymy natomiast w ostatnim tygodniu pierwszego miesiąca Nowego Roku. Od 24 stycznia praktycznie codziennie będzie sypać. Przy niskich temperaturach należy zachować ogromną ostrożność na ulicach oraz chodnikach.
Jaka będzie pogoda w styczniu 2025?
Styczeń 2025 upłynie pod znakiem niskich temperatur i opadów śniegu. Zima przypomni o sobie dając nam najbardziej w kość, w połowie miesiąca. To wtedy nastąpi solidne uderzenie arktycznych mrozów. Niektórzy eksperci poszli o krok dalej zapowiadając, że styczeń będzie jedynym prawdziwie zimowym miesiącem, z tak niskimi wartościami na termometrach.