Filtry na Instagramie to niekończąca się opowieść, a wszystko za sprawą tego, że możemy również tworzyć je sami. Jeśli wydaje ci się, że zrobienie własnego filtru w aplikacji Instagram jest trudne i czasochłonne, to nic bardziej mylnego! Już na ESKA.pl wyjaśnimy ci jak zabrać się do sprawy. Zacznijmy jednak od samego początku. Filtry na Instagramie są nieodłącznym elementem tej aplikacji. To właśnie one łączą, angażują odbiorców, a przy tym wprawiają ich w doskonały nastrój. Wiele z nich ma za zadanie nas rozbawić, upiększyć, wystraszyć, a jeszcze inne są po prostu efektem czyjeś wyobraźni. W momencie kiedy każdy z nas może stworzyć swój własny, niepowtarzalny filtr, ich ilość w aplikacji nie ma końca, dlatego nie znudzą się nam one zbyt szybko. Okazuje się, że aby opracować swój pomysł wcale nie trzeba być komputerowym maniakiem. Wystarczy tylko podążać za wskazówkami, których w samym internecie jest naprawdę mnóstwo.
Filtr na Instagramie - jak go zrobić?
Zasady są banalnie proste, tak więc chwila skupienia i zaczynamy!
Instalacja Spark AR
Bez tego ani rusz! W pierwszej kolejności musimy pobrać narzędzie Spark AR na pulpit naszego komputera, które służy do tworzenia filtrów i umożliwia przesyłanie ich na Instagram oraz Facebook. Zaraz po zainstalowaniu programu pojawi się samouczek, który przeprowadzi nas przez cały proces.
Ekran Spark AR
Tworzenie własnego filtru już coraz bliżej, ale zanim jeszcze do tego przejdziemy warto zapoznać się z ekranem programu Spark AR. Okno, w którym będziemy pracować możemy podzielić na 6 najważniejszych przestrzeni, które będą nas najbardziej interesować, a mianowicie mowa tu o takich nazwach jak: Simulator, Viewport, Layers, Assets panel, Inspector, a także Scene panel. Każda z tych przestrzeni odgrywa ważną rolę w momencie tworzenia własnego filtru. Na Viewport widzimy efekt, który tworzymy. Simulator jest tym, co zobaczymy na ekranie naszego telefonu po wgraniu filtru. Inspector zajmuje się parametrami danego obiektu, a Layers to nic innego jak miejsce, w którym tworzymy warstwy. Scene panel to lista obiektów, które widzimy w naszym filtrze i został nam Assets panel, który z kolei zawiera listę rzeczy, które nie mogą stać się obiektami, ale mogą ozdobić nasz instagramowy filtr.
Polecany artykuł:
Face Tracker
Program Spark Ar jest naprawdę prosty i intuicyjny, a więc z pewnością stworzenie na nim własnego filtru będzie niesamowicie łatwe. Kroki, które musimy wykonać zależą tak naprawdę od efektu, który chcemy osiągąć. Jeśli chcemy, aby stworzyć maskę na twarz, klikamy opcję Face Tracker, a następnie dodajemy Face Mash.
Siatka
Kiedy już stworzymy filtr, który nas satysfakcjonuje możemy ściągnąć go na nasz telefon i przesłać go na swój profil na Instagramie. Ważne jednak, aby być podczas tego procesu zalogowanym w aplikacji.
Zapisanie filtru
Kiedy już mamy zapisany nasz filtr i zadecydowaliśmy, w którym miejscu ma być on opublikowany wysyłamy go do aplikacji, a następnie musimy poczekać na jego akceptację, która zazwyczaj trwa od 3 do 5 dni roboczych.