Spis treści
Pobór do wojska 2022 obowiązkowy? Wiele młodych osób bało się, że lada chwila będą musieli przystąpić do obowiązkowego przeszkolenia wojskowego. Edukacja w temacie radzenia sobie w trudnych sytuacjach będzie konieczna, ale tylko w okrojony sposób. Ministerstwo Edukacji Nauki podjęło decyzję o tym, że nauka strzelania w szkole jest obowiązkowa od września 2022. Z tym, że placówki nie posiadające strzelnicy będą musiały ją wybudować w ciągu dwóch najbliższych lat. Mimo wszystko i tak istnieją obawy internautów o obowiązkowe powołania do wojska. Dzieje się tak, w wyniku trudnej sytuacji za wschodnią granicą, czyli inwazji Rosji na Ukrainę. W końcu wątpliwości w nurtującej młode pokolenie sprawie rozwiał Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.
Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!
Pobór do wojska 2022 - czy będzie obowiązkowy?
Polska w ostatnim czasie kupiła broń od Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Inwestujemy również w nasz przemysł zbrojeniowy, o czym mówią i przekonują eksperci. W ostatnim czasie mówi się o tym, że stan liczbowy polskich żołnierzy może być za mały, w stosunku do zakupów, jakich dokonał Polski rząd. Innego zdania jest Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. W rozmowie z serwisem rp.pl, zapewnił, że Polska jest bezpieczna, ponieważ jesteśmy w Sojuszu Północnoatlantyckim, a nasze profesjonalne wojsko skutecznie odstrasza agresora. Szef resortu obrony, w rozmowie z Rzeczpospolitą, zdementował informację o obowiązkowym poborze do wojska:
Na takie pytania powtarzam po raz kolejny: nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru. Nie ma takiej potrzeby. Uważam, że poprzez różnego rodzaju atrakcyjne perspektywy i programy, zachęcimy młodych ludzi do służby w Wojsku Polskim.
- powiedział. Dodał jednocześnie, że wojna w Ukrainie wyraźnie pokazała, jak ważni dla obronności kraju są zwykli obywatele, przeszkoleni pod kątem wojskowym. Jakiego jesteście zdania? Czy powszechny pobór do wojska powinien zostać przywrócony? Dajcie znać w naszej sondzie poniżej.