Pełne szyfrowanie Messengera - co to jest i jak wyłączyć? Problemy z wiadomościami

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News Pełne szyfrowanie Messengera - co to jest i jak wyłączyć? Problemy z wiadomościami

GLOBALNA AWARIA

Pełne szyfrowanie Messengera - co to jest i jak wyłączyć? Problemy z wiadomościami

2024-04-11 12:15

Pełne szyfrowanie Messengera ma bardziej dbać o nasze bezpieczeństwo niż dotychczasowe zabezpieczenia. Dokładniej o to, by nasze wiadomości nie wyciekły i nie wpadły w niepowołane ręce. Tymczasem coraz częściej jest powodem irytacji użytkowników. Skarżą się oni, że wchodzą na Messengera w wersji komputerowej, chcą do kogoś napisać, a okienko z czatem po prostu się nie ładuje. Co więcej, wyświetla się komunikat, iż dana osoba jest niedostępna w Messengerze. Co to jest pełne szyfrowanie Messenegera? Jak to wyłączyć? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Pełne szyfrowanie Messenger - co to jest?
  2. Pełne szyfrowanie Messenger - jak wyłączyć?

Pełne szyfrowanie Messenger - co to jest?

Pełne szyfrowanie w Messengerze ma zwiększać bezpieczeństwo i zapewnić dodatkową ochronę wiadomości i połączeń, dzięki czemu tylko ty oraz twój rozmówca możecie je zobaczyć, odsłuchać lub przeczytać. Jak twierdzą pomysłodawcy treść twojej w pełni szyfrowanej konwersacji jest chroniona od momentu wysłania z urządzenia do chwili dotarcia na urządzenie odbiorcy. W momencie wysłania każdej wiadomości generowany jest unikalny klucz, który otrzymują strony biorące udział w konwersacji. Jeśli ktoś z zewnątrz przechwyci Wasze wiadomości poprzez np. atak hakerski, to i tak ich nie odczyta bez wpisania klucza. A klucz macie wyłącznie wy i wasz rozmówca. Firma Meta zapewnia, że nawet ona nie ma dostępu do czatów swoich użytkowników.

Facebook NIE dla dzieci poniżej 14 roku życia. Zakaz już obowiązuje!

Czy jurorzy "The Voice Kids" są uzależnieni od telefonów?

Pełne szyfrowanie Messenger - jak wyłączyć?

Pełne szyfrowanie Messengera ma dbać o bezpieczeństwo użytkowników, w związku z tym nie da się go wyłączyć w kilka sekund. Trzeba tu skorzystać z opcji "bezpieczna pamięć". Aktywuje ona pełne szyfrowanie czatów na wszystkich urządzeniach i jeżeli ją aktywujemy, to zostanie utworzona kopia zapasowa zaszyfrowanych wiadomości. W sieci dostępne są poradniki wideo, z których wynika, że trzeba wykonać następujące kroki:

  • Wejdź w ustawienia na Messengerze;
  • Później w sekcji "Zabezpieczeń" wybieramy opcję "W pełni szyfrowane czaty", a następnie "Bezpieczna pamięć".
  • Uruchamiamy bezpieczną pamięć i wybieramy sposób dostępu. Można skorzystać np. z 6-cyfrowego kodu PIN, chmury zewnętrznej lub 40-znakowego kodu. 
  • Klikamy kontynuuj i później postępuj zgodnie z instrukcją.

Co ważne, opcję "bezpieczna pamięć", w każdej chwili możecie wyłączyć. Wtedy jednak wasz zaszyfrowany dostęp do wiadomości przestanie działać.

Zobacz, jak zmieniał się Facebook na przestrzeni lat!