Czasy, kiedy mogliśmy w Warszawie obserwować owce czy kozy, minęły bezpowrotnie i nikt nie ma prawa ich pamiętać. Okazuje się jednak, że nawet najmłodsi mogą nadrobić zaległości. Na wyspie przy moście Gdańskim pojawiło się stado owiec i kóz. Cud? Niezupełnie. Nie jest to też głupi żart, albo kolejna akcja typu 'wieloryb'. Owieczki są prawdziwe, a spełnić mają pewną ważną misję.
Wrony śmieciarze? Dla wielu osób brzmi to dziwnie ale w kilku miastach Danii już teraz testuje się pomysł by te ptaki sprzątały ulice! Oczywiście nie chodzi o wynoszenie wielkich worków z odpadkami czy opróżnianie koszy. Z tym zapewne w
Kozy i owce na Wiśle - co tam robią?
Okazuje się, że to celowe działanie stołecznego ratusza mające na celu zwiększenie terytorium lęgowego dla ptaków, głównie rybitw, mew oraz sieweczek. Gatunki te preferują tereny słabo zalesione i piaszczyste. Okazuje się, że z przetrzebieniem roślinności lepiej niż ludzie poradzą sobie właśnie owce i kozy. Oczyszczony przez nie teren ma stworzyć idealne warunki dla ptasich siedlisk.
Budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie mieszkańców odwiedzanych miast - wielka, sześciometrowa żółta kaczka Duckie Deck ponownie przemierzyła całą Polskę. 20 edycji, 6 miast, 12 lokalizacji, 19 warsztatów, kilkadziesiąt gier i
Owce na Wiśle - wieloletni plan
Sama sztuczna wyspa została stworzona w 2015 roku w ramach projektu LIFE+WislaWarszawska.pl. Celem projektu jest stworzenie warunków dla takich gatunków chronionych jak rybitwa białoczelna. Okazuje się, że nawet sztucznie stworzone środowisko może dać dom wielu gatunkom zwierząt. Choć oczywiście kozy i owce nie pomieszkają tam zbyt długo.