Superksiężyc 2020 to nie tylko piękny widok, który rozjaśnia niebo, ale również kłopoty ze snem wielu ludzi na świecie. Bezsenność często pojawia się kiedy za oknem Księżyc jest w całkowitej pełni. Dawniej, aby poradzić sobie z nocnym kłopotem, ludzie stawiali szklankę wody na parapecie, po to by promienie skupiały się wyłącznie na niej. Czy faktycznie taki sposób działa? Przekonać możemy się tylko i wyłącznie podejmując podobny krok. Superksiężyc jest bez wątpienia najjaśniejszym zjawiskiem, które szczególnie warto podziwiać nocą. W 2020 roku podobne zjawisko Księżyca Robaków, mogliśmy oglądać na początku marca. Miesiąc później, czyli w kwietniu na niebie pojawiały się spadające Lirydy. Obserwatorzy nieba i fani zjawisk, które na nim się pojawiają będą mieli okazję po raz ostatni w bieżącym roku, nacieszyć się widokiem superksiężca. Kwiatowy księżyc rozświetli niebo w maju. Jego nazwa została wymyślona przez plemiona północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych, ponieważ o tej porze roku kwiaty budzą się do życia i są widoczne na wielu obszarach. Można spotkać się jeszcze z innymi określeniami majowego księżyca, np. Księżyc Sadzenia Kukurydzy lub Księżyc Mleczny.
Superksiężyc 2020 - kiedy i o której godzinie będzie widoczny na niebie?
Superksiężyc 2020, nazywany też kwiatowym księżycem będzie widoczny na niebie według NASA 7 maja bieżącego roku (6:45 ET). Najlepiej jest go obserwować wieczorem lub w nocy. Wtedy będzie go widać bardzo wyraźnie. Będzie to trzeci i ostatni widok wielkiego księżyca w pełni w 2020 roku.
Dodatkowo NASA zauważa, że swój szczyt mają osiągnąć również w maju dwa meteory - Eta-Aquariids i Eta-Lyrids, jednak światło pełnego księżyca zakłóci ich widoczność.