22 grudnia 2024 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zmarł Paweł Grzybczyk, znany aktor i kaskader. Miał 45 lat. Artysta urodził się 27 maja 1979 roku i przez całe życie związany był z polską kinematografią. Był rozpoznawalny dzięki udziałowi w wielu cenionych produkcjach filmowych i serialach, takich jak „Klan”, „Czas honoru”, „Erynie”, „Jasminum”, „Janosik. Prawdziwa historia”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Płynące wieżowce” czy „Behawiorysta”.
Paweł Grzybczyk należał do grona artystów, którzy z pasją angażowali się w każdy projekt. Jego praca kaskadera, budziły uznanie wśród kolegów z branży. Choć często nie pojawiał się na pierwszym planie, jego rola w budowaniu sukcesów produkcji była niezaprzeczalna.
Rodzina i przyjaciele w żałobie
Paweł Grzybczyk był ojcem i partnerem. Wraz z Katarzyną wychowywał swojego kilkuletniego syna, Kacperka. Jego tragiczna śmierć pozostawiła rodzinę w ogromnym smutku i trudnej sytuacji finansowej. Informację o odejściu aktora podała Marta Poznysz, jego partnerka akrobatyczna, pisząc w mediach społecznościowych:
Zakończył swoje życie Paweł Grzybczyk, mój partner akrobatyczny. Wielki żal i wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych Przyjaciół
- napisała na Facebooku.
Przyczyna śmierci
Opis internetowej zbórki na rzecz rodziny Grzybczyka ujawnia tragiczne szczegóły jego odejścia. Artysta odebrał sobie życie, co było ogromnym wstrząsem dla najbliższych. W opisie zbórki czytamy:
Niedawno stracili ukochanego partnera i ojca, który odebrał sobie życie. Ogromna strata pozostawiła ich nie tylko z głębokim bólem, ale także z ogromnymi zobowiązaniami finansowymi, które teraz spoczęły na barkach najbliższych
- czytamy w ogłoszeniu dotyczącym zbiórki.
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz specjalistycznej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych.
-
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dlaOsób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
-
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
-
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
-
116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
-
112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu