Koniec zmiany czasu, to temat, nad którym od wielu lat debatuje Komisja Europejska. Dyskusja powraca co pół roku, gdy tylko dochodzi do zmiany czasu z letniego na zimowy bądź odwrotnie. Tak się stało i tym razem. Pierwszy poważny projekt zmiany dyrektywy, jeśli chodzi o zmianę czasu w Europie, ujawniony został w 2018 roku. Wówczas przeprowadzona została ankieta internetowa, w której zebrano ponad 4,5 miliona głosów. Wyniki były jednoznaczne i wskazywały, że społeczeństwo nie chce już przestawiać zegarów. Austria, która w 2018 przewodniczyła posiedzeniom Rady Unii Europejskiej, zaproponowała dokładny termin ostatniego przesunięcia wskazówek. Koniec zmiany czasu w Europie ma nastąpić 1 kwietnia 2021 roku. Czemu tak późno? Nie wszystkie kraje członkowskie są przekonane o słuszności pomysłu, przez co wniknęło wiele nieporozumień. Jak się okazuje nie są przekonane do dziś, a wszystko przez skutki, które mogą wyniknąć po wprowadzeniu dyrektywy dot. zmiany czasu. Głównie chodzi o europejskie kraje, które funkcjonują w różnych strefach czasowych. Argumentuje się również, że zakończenie przestawiania wskazówek zegarka, może znacząco wpłynąć na niektóre sektory gospodarki. Eksperci potrzebują czasu, by dokładnie przeanalizować tą skomplikowaną operację. Ostatecznie, tylko kilka stolic w Europie jest za rezygnacją, ale większość nie popiera tego pomysłu.
Koniec zmiany czasu 2021 - czy będzie?
Koniec zmiany czasu to marzenie wielu osób. Wiadomo, że Polska miałaby pozostać przy czasie letnim. Póki co projekt jest zamrożony i wkrótce możemy spodziewać się kolejnych decyzji. Jak sytuacja wygląda na tę chwilę? Zegarki przestawimy jeszcze cztery razy - w październiku 2019, wiosną i jesienią 2020 i w marcu 2021. Ostatnia zmiana czasu w Polsce będzie miała miejsce z 27 na 28 marca 2021.
Zobacz: Zmiana czasu 2019 na zimowy - jaki ma wpływ na organizm? [5 CIEKAWOSTEK]
Nie jest tajemnicą, że zmiana czasu ma realny wpływ na nasz organizm. Takiego zdania są naukowcy, którzy jakiś czas temu postanowili zagłębić się w tym temacie dot. czynności powtarzającej się dwa razy w roku. Brytyjscy uczeni stwierdzili, że zmiana czasu znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca, natomiast tamtejsi dziennikarze dodali również, że przez zmianę czasu spada produktywność w pracy.
Zmiana czasu 2019 - w którą stronę i czy śpimy dłużej?
Zmiana czasu obowiązuje w ok. 70. krajach na całym świecie. W Polsce obowiązywała w latach 1946-1949, 1957-1964 i do dziś od 1977 roku. Kolejna zmiana czasu z letniego na zimy będzie mieć miejsce w nocy z 26 na 27 października.
Jesteście śpiochami? Nie lubicie rozstawać się ze swoim łóżkiem? Śpimy dłużej czy krócej? Mamy dla Was dobrą informację. Zmiana czasu na zimowy już w nocy z 26 października na 27 października 2019. Zegarki przesuniemy do tyłu: z godziny 3:00 na godzinę 2:00. Oznacza to, że będziemy spać godzinę dłużej!
Posłuchaj: Hity jesieni 2019 - TE piosenki rozgrzewają w najzimniejsze dni! [TOP 6]