Spis treści
Nauka zdalna w szkołach podstawowych - informację tę potwierdził podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zaznaczył jednak, że zmiany nie dotyczą wszystkich uczniów, a jedynie poszczególnych roczników. Których? Odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania znajdziecie oczywiście w jednym miejscu na ESKA.pl. Zgodnie z zapowiedziami - w piątek 23 października podjęto decyzję dotyczącą funkcjonowania szkół podstawowych w dobie pandemii koronawirusa. Do tej pory, dokładnie od 19 października 2020 roku, wszelkie postanowienia odnosiły się tylko do uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodzież w liceach i technikach kontynuowała naukę w formie zdalnej bądź hybrydowej. Tryb edukacji uzależniony był od miejsca zamieszkania. Jeśli szkoła, do której uczęszcza uczeń znajdowała się w strefie żółtej, wówczas była mowa o nauce hybrydowej. W przypadku czerwonych stref - o nauce zdalnej. Podczas spotkania w Sejmie w środę, 21 października, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzień później poznamy szczegóły dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych. Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbyła się w piątek. Które klasy zmienią tryb nauczania?
Nauka zdalna w szkołach podstawowych
W trakcie konferencji prasowej, która miała miejsce 23 października, premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się także na temat szkół podstawowych. Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów cała Polska od 24 października staje się strefą czerwoną, co wpływa na zmianę funkcjonowania placówek oświatowych. Uczniowie w klasach 4 - 8 przechodzą na tryb zdalny. Jak tłumaczył premier, ma to zmniejszyć kontakty społeczne i natężenie ruchu w komunikacji miejskiej.
Dodatkowo, w godzinach od 8:00 do 16:00 przemieszczanie się osób do 16. roku życia tylko pod opieką dorosłego. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe działać będą w trybie zdalnym.