Rekrutacja na studia

i

Autor: Pixabay.com/geralt (Pixabay License)

Nauka zdalna, reguły wietrzenia i zakaz używania farelek. Szkoły i uczelnie chcą przejść na naukę zdalną

2022-10-10 13:31

Kryzys energetyczny dotyka każdego. Szkoły i uniwersytety również walczą z szalejącymi cenami za prąd i ogrzewanie. Niektórzy nie widzą innego rozwiązania, niż przejście na naukę zdalną. Jednak są też tacy, którzy zamiast niej decydują się na wprowadzenie specjalnych obostrzeń w szkołach i uczelnianych murach. Są już pierwsze zakazy używania farelek i ograniczenia w wietrzeniu sal!

Nauka zdalna 2022/23 może okazać się rzeczywistością. Wszystko przez szalejące ceny energii oraz opału. Kryzys energetyczny może doprowadzić do paraliżu na uczelniach i w szkołach. Pomimo zapewnień ze strony ministerstwa edukacji i nauki, że nauka podczas semestru zimowego 2022/23 w całości odbędzie się w szkołach, to sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku uczelni wyższych. O przejściu w nauczanie online przeważnie decyduje rektor uniwersytetu. Uprawnienia do tego mają również dziekani poszczególnych wydziałów. Ze względu na kryzys energetyczny i wysokie ceny opału, coraz więcej uczelni decyduje się na przejęcie w tryb kształcenia na odległość 2022/23. Niektóre uniwersytety, ze względu na szalejące ceny energii, wprowadziły nawet zakaz używania farelek oraz specjalne reguły dotyczące wietrzenia sal.

Rok akademicki 2022/23 - kiedy wolne? Kiedy nie idziemy na studia?

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Rok szkolny 2022/23 - nauka online

Nauka zdalna w roku szkolnym 2022/23 budzi wiele kontrowersji. Jedni marzą o tym, by wrócić w tryb kształcenia na odległość i nie musieć dojeżdżać do szkoły, ale są też tacy, którzy obawiają się kolejnych miesięcy nauki online. Jednak wygląda na to, że nauka na odległość może okazać się rzeczywistością. Szkoły i pozostałe uczelnie mogą iść za przykładem Uniwersytetu Jagiellońskiego, który podjął decyzję o częściowym kształceniu zdalnym, w pięciu terminach. Łącznie, w semestrze zimowym ma to być 19 dni, które pozwolą chociaż w małym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu. Podobną decyzję podjął Uniwersytetu w Białymstoku. Jednak w tym przypadku studenci mają rozpocząć naukę zdalną po przerwie świątecznej, czyli 6 stycznia.

Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?

Rok akademicki 2022/23 - zakaz ogrzewania

Uczelnie szukają sposobów, by zaoszczędzić. Przejście na naukę zdalną 2022/23 to niejedyne rozwiązanie. Pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego dostali specjalny regulamin, w którym zaznaczono, że nie mogą oni samodzielnie regulować temperatury w salach. Co więcej, , by zaoszczędzić, mają również zakaz podłącza nie farelek i prywatnych grzejników. Nie mogą również wietrzyć al dłużej, niż przez 5 minut.

Rok szkolny 2022/23 - DNI WOLNE. Kiedy nie idziemy do szkoły? [KALENDARZ]

Rok akademicki 2022/23 - nauka zdalna

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi poinformowała swoich studentów o tym, że zajęcia, które miały odbywać się w styczniu zostaną przełożone na czerwiec. Ze względu na tę decyzję, studenci będą mieli dłuższą przerwę świąteczną, jednak ich wakacje, czyli przerwa letnia, ulegnie skróceniu.