Nauka zdalna 2023 staje się coraz bardziej realna. Pierwsze placówki podejmują już decyzje, by wprowadzić lekcje online 2023. Niektóre placówki zdecydowały się na takie rozwiązanie już teraz. Zima coraz bardziej daje o sobie znać, a niskie temperatury powietrza sprawiają, że w pomieszczeniach robi się coraz chłodniej. Obfite opady śniegu powodują problemy komunikacyjne, a zasypane chodniki utrudniają przemieszczanie się pieszym, przez co uczniowie spóźniają się na lekcje. Z kolei siarczysty mróz dezorganizuje lekcje. Przez wysokie ceny energii szkoły mają ogromne problemy z ogrzewaniem. Wielu uczniów obawia się, że po przerwie świątecznej wróci nauczanie zdalne. Szkoły mogą zostać zamknięte, gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu uczniów. Minister edukacji wydał rozporządzenie pozwalające dyrektorom szkół samodzielnie podejmować decyzję o nauczaniu zdalnym. Co więcej, we wrześniu weszło w życie kolejne rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, które wskazuje, że szkoły oraz przedszkola mogą być zamykane nie tylko ze względu na pandemię, ale również w innych okolicznościach.
Zima nie odpuści. Śnieżyca i siarczysty mróz będą z nami długo
Nauka zdalna 2023 - czy będzie?
Nauka zdalna dla jednych jest ulubioną formą nauki, dla innych prawdziwym utrapieniem. Wielu rodziców i nauczycieli obawia się kształcenia na odległość. Mimo to, jak relacjonują uczniowie, pierwsze szkoły podjęły już decyzję, by wprowadzić lekcje online. Wszystko ze względu na niskie temperatury w pomieszczeniach oraz problemy z dojazdem spowodowane obfitymi opadami śniegu. W części placówek taka forma kształcenia na odległość będzie obowiązywała do przerwy świątecznej, w drugich jeszcze przez pierwsze dni 2023 roku.
Przerwa świąteczna w szkole 2022 - od kiedy do kiedy? Ile dni wolnego od szkoły?
Nauka zdalna 2023 - kiedy?
Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki szkoły mogą podjąć decyzję o nauczaniu zdalnym m.in. ze względu na pandemię i niską temperaturę w klasie. Zgodnie z przepisami, bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pracy w szkole oznaczają minimalną temperaturę na poziomie 18 st. C. Jednak należy podkreślić, że pomieszczenia dydaktyczne, to m.in sale lekcyjne i miejsca, w których odbywają się zajęcia. Nie są nimi korytarze szkole. Tam minimalna temperatura musi wynosić 16 st. C.
Minimalna temperatura w szkole w różnych pomieszczeniach:
- minimalna temperatura w klasie – 18 st. C.
- minimalna temperatura w sali gimnastycznej – 18 st. C.
- minimalna temperatura na korytarzu szkolnym – 16 st. C.
- minimalna temperatura w szatni i na klatce schodowej – 16 st. C.
Nadchodzi 7. fala! Czy wrócą obostrzenia?
Posłuchaj najnowszej wypowiedzi ministra zdrowia!
Listen to "Nadchodzi 7 fala, NIE BĘDZIE obostrzeń. Kamraci chcą mnie ZABIĆ - Adam Niedzielski. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.