Spis treści
Powrót nauki zdalnej 2021 to gorący temat, który elektryzuje zarówno nauczycieli, jak i rodziców. Najbardziej tematem zainteresowani są jednak najmłodsi, którzy zastanawiają się, jak będzie wyglądać nowy rok szkolny 2021/2022. Są uczniowie, którzy z dużą chęcią zaliczyły powrót do szkół, ale są też tacy, którzy obawiają się, że przyniesie to tylko zły skutek. Ministerstwo Edukacji natomiast ma nadzieję, że uda się przeprowadzić dwa pełne semestry w trybie stacjonarnym, jednak ostatecznie, co do tego nie ma żadnej gwarancji. W każdym momencie może nastąpić nagły zwrot sytuacji i liczba zachorowań może zacząć rosnąć. Sprawę powrotu do nauki zdalnej skomentował minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Nauka zdalna 2021 - kiedy lekcje online?
Powrót do szkół wrzesień 2021 stał się rzeczywistością. Uczniowie po wakacyjnej przerwie wrócili do szkolnych ławek i stamtąd posłusznie będą słuchać nauczycieli, odpowiadać na pytania i pisać sprawdziany oraz kartkówki. Jak długo to potrwa? Kiedy powróci nauka zdalna? Do tematu odniósł się Adam Niedzielski. Minister Zdrowia w porannej rozmowie RMF FM powiedział: - Muszą być naprawdę bardzo duże liczby zakażeń, a na dodatek przekładające się na hospitalizację. To co widzimy w Europie Zachodniej, że przy dużej liczbie zakażeń, wcale nie ma presji na szpitalnictwa.
Matura i egzamin ósmoklasisty 2022 - zmiany i nowe zasady. Jak będą wyglądać testy?
Oznacza to, że powrót na lekcje online nastąpi tylko wtedy, gdy liczba zakażeń będzie zatrważająco duża. Warto wspomnieć, że uczniowie wrócili do sali lekcyjnej jeszcze przed zakończonymi już wakacjami. Wszystko po to, by mieli szansę odbudować wspólnotę szkolną, relacje koleżeńskie, a także mieć możliwość poprawienia kontaktu z nauczycielem.
Szkoła 2021 - jak będzie wyglądać?
Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, dodał w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że w dłuższym horyzoncie czasowym nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej w szkołach. Jednocześnie zastrzegł, iż nie jest w stanie przewidzieć tego, jak będzie wyglądać sytuacja za 4-6 miesięcy. 1 września nowy rok szkolny w Polsce rozpoczęło 4,6 mln uczniów w 20 tys. szkołach.
Z całą pewnością to na pewno nie, bo nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego, co będzie za 4, 5 czy 6 miesięcy, jakie będą kolejne odmiany koronawirusa i jak będą na nie działały szczepionki. Według obecnych przewidywań i modeli, które są analizowane w Ministerstwie Zdrowia, śmiało wracamy do nauki stacjonarnej