Spis treści
Nauka hybrydowa 2021 - od kiedy i kogo obowiązuje ten model edukacji? Co tak naprawdę oznacza nauczanie hybrydowe? Odpowiedzi na te pytania poszukuje większość zdezorientowanych uczniów oraz ich rodziców, którzy poniekąd gubią się już w planach Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jak wiemy pandemia koronawirusa trwa nieprzerwanie od ponad roku i wciąż nie pozwala nam normalnie żyć. Przez obecną sytuację na świecie wszystko stanęło pod znakiem zapytania i wiele branż wciąż nie wie, jak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Cały system szkolnictwa w Polsce również legł w gruzach, co oznacza, że i uczniom pandemia zagrała na nosie. Już przez ponad rok czasu większość uczniów uczy się w trybie zdalnym i z każdym dniem coraz bardziej zapomina, jak to było, gdy uczęszczało się na lekcje do szkoły wraz z dzwonkiem.
Mimo wszystko minister edukacji, Przemysław Czarnek wciąż poszukuje najlepszego rozwiązania dla wszystkich uczniów. Chce on zapewnić im jak najlepsze metody edukacji, szczególnie uczniom, którzy w tym roku będą pisali maturę, czy też egzaminy ósmoklasisty.
Nauka hybrydowa 2021 - od kiedy?
Nauka hybrydowa 2021 powraca! Podczas najnowszej konferencji prasowej, minister edukacji ogłosił decyzję o powrocie nauki w trybie hybrydowym dla klas 1-3. System ten będzie funkcjonował od 15 marca w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubuskim.
Nauka hybrydowa 2021 - co to oznacza?
Nauczanie hybrydowe polega na tym, że dyrektorzy szkoły w sposób przez siebie ustalony organizują zajęcia tak, aby w szkole było maksymalnie 50 procent uczniów.