Bemy i Natalia Szroeder

i

Autor: Materiały prasowe

Muzyka

Natalia Szroeder i BEMY odkrywają na nowo „Dusze Kobiet” Zbigniewa Wodeckiego

2025-04-10 13:32

Zespół BEMY i Natalia Szroeder oddali hołd twórczości Zbigniewa Wodeckiego, prezentując nową, poruszającą aranżację utworu "Dusze Kobiet". Wyjątkowe połączenie nowoczesnych brzmień z klasyczną elegancją sprawia, że utwór zyskuje nowe życie.

W utworze usłyszymy ciepły głos Natalii, zarówno po polsku, jak i po francusku, charakterystyczne brzmienia BEMY, którzy wprowadzają swoje francuskie wokale, ale również samego Zbigniewa Wodeckiego, co nadaje kompozycji wyjątkowej autentyczności i emocjonalnej głębi. 

Nowa odsłona piosenki „Dusze Kobiet” jest subtelna, ale pełna wyrazu. Delikatna, nostalgiczna melodia prowadzi słuchacza przez świat pełen emocji, podkreślając piękno i tajemniczość kobiecej natury. 

BEMY mają szczególną słabość do romantycznych historii: „Jako Francuzi temat miłości jest nam niezwykle bliski, dlatego od razu poczuliśmy więź z poetyckim językiem, jakim Zbigniew Wodecki posługuje się w utworze „Dusze Kobiet”. Utwór zaprasza do intymnej podróży, w której odkrywają się nie tylko ciała, ale i dusze. Czuliśmy, że piosenka potrzebuje kobiecego głosu, by nabrać bardziej figlarnego charakteru i od razu pomyśleliśmy o Natalii Szroeder. Utwór w nowej interpretacji to muzyczna wymiana emocji między Mattią, Natalią i Zbigniewem, pełna harmonii i wzajemnego dopełnienia. Można by powiedzieć – ménage à trois.”

To nie tylko nowa aranżacja, ale także próba odkrycia muzyki Zbigniewa Wodeckiego na nowo – z szacunkiem dla oryginału, ale też ze świeżym spojrzeniem i nowoczesnym brzmieniem. Utwór „Dusze Kobiet” pochodzi z albumu Zbigniewa Wodeckiego „Dusze Kobiet”, który po prawie 40 latach powrócił na rynek w postaci reedycji przygotowanej przez wytwórnię SAYHi. Album „Dusze Kobiet” dostępny jest zarówno w wydaniu na płycie CD oraz na winylu. Na rynku pojawiła się również wyjątkowa, limitowana edycja kasety magnetofonowej „Dusze kobiet” dostępna tylko w sklepie wytwórni SAYHi. Producentem albumu są Legendy Polskiej Muzyki / N-TEQ.