Najtrudniejsze języki świata - które się do nich zaliczają? Foreign Service Institute opracował statystyki, które określają, ile godzin w przybliżeniu zajmie ci opanowanie obcych języków. Poziom trudności polskiego został określony jako zbliżony m.in. do czeskiego, litewskiego, ukraińskiego, rosyjskiego oraz… perskiego, tureckiego i wietnamskiego!
Najtrudniejsze języki świata
Statystyki, które przygotował Foreign Service Institute, pokazują, że najdłużej zajmuje opanowanie arabskiego, kantońskiego, mandaryńskiego, japońskiego i koreańskiego. Ich nauka potrwa ok. 2200 godzin. Najłatwiejsze języki świata będą wchodzić do głowy znacznie krócej, ok. 575-600 godzin. Zaliczają się do nich m.in. duński, francuski, włoski, portugalski czy hiszpański. Warto jednak pamiętać, że statystyki te zostały opracowane przez amerykańską instytucję przy założeniu, że ojczystym językiem uczącej się osoby jest angielski.
Szkoła kojarzy się uczniom głównie z długimi godzinami nauki, ciężkimi książkami i nie zawsze ciekawymi lekcjami. Trzeba jednak pamiętać, że szkoła to nie tylko nauka, a dni spędzone w szkole można sobie umilić posiadając rzeczy, które znajdziecie na Alle
Czy polski jest trudny?
Czas potrzebny na opanowanie języka polskiego został określony jako ok. 1100 godzin. Znalazł się on w 4. z 5 kategorii, co tylko potwierdza teorię, że nasza gramatyka jest naprawdę skomplikowana!
Jeden z użytkowników Reddita dane zawarte w badaniu FSI odwzorował na mapie Europy. Jak prezentuje się poziom trudności języków europejskich, widać poniżej.