W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie realizowany jest projekt unijny "Mój zawód - mój wybór". Korzystając ze wsparcia WRPO 2014+ uczniowie ośrodka mają większe szanse wejścia na rynek pracy: - Mogę skorzystać z różnych kursów i wiedzę swoją rozwijać - mówi Maciej. - Chodzę na praktyki, na których szyjemy na meble, podłokietniki, poduszki siedziskowe - dodaje Krystian Gazik.
- Są to uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz niesłyszący i słabo słyszący. Uczniowie realizują praktyki w firmach zewnętrznych z terenu powiatu leszczyńskiego. Mają również możliwość nieodpłatnie korzystać z kursów różnego rodzaju, między innymi kurs prawa jazdy kategorii B i T, kurs florystyki, kurs baristy, kurs karwingu, obsługi kasy fiskalnej. Naszym celem jest przygotowanie naszych uczniów do zdania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz do znalezienia pracy po zakończeniu edukacji na otwartym rynku pracy. Chcemy też zmienić stereotyp pracodawców dotyczący ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - tłumaczy Emilia Nowak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie otrzymał na realizację programu „Mój zawód – mój wybór” z WRPO 2014+ prawie pół miliona złotych. Środki z dofinansowania unijnego zwiększą szanse kilkudziesięciu uczniów na znalezienie pracy i realizację swoich marzeń. Chcesz dowiedzieć się więcej o wsparciu unijnym z WRPO 2014 + dla regionu leszczyńskiego? Zajrzyj na stronę wrpo.wielkopolskie.pl. Od 30 października wnioski można składać w ramach konkursu Edukacja przedszkolna.
Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.