Spis treści
- Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - odpowiedzi
- Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE
- Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - zadania
Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE, zadania i odpowiedzi interesują wszystkich zdających. Odbywający się co roku egzamin ósmoklasisty to największe wyzwanie, z jakim muszą się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych. Test ma na celu sprawdzenie zdobytej przez nich na przestrzeni lat wiedzy. Sesja egzaminacyjna trwa dokładnie trzy dni i w tym roku rozpoczęła się 24 maja egzaminem z języka polskiego. Temat rozprawki zaskoczył ósmoklasistów, którzy raczej nie przypuszczali, że lekturą, do której będą musieli się odwołać, będzie właśnie Zemsta. Zdecydowanie najwięcej stresu wywołuje jednak matematyka. Egzamin z królowej nauk będzie drugim, do którego przystąpią przyszli absolwenci polskich podstawówek. Egzamin rozpoczął się 25 maja o godzinie 9:00. W arkuszu CKE znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Egzaminu ósmoklasisty z matematyki nie można nie zdać. Podejście do niego jest jednak warunkiem ukończenia szkoły. Dzięki uprzejmości CKE arkusze znajdziecie u nas zaledwie kilka godzin po opuszczeniu sali egzaminacyjnej.
Wymagania na egzaminie ósmoklasisty 2022 - matematyka. Co w arkuszu 25 maja?
Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - odpowiedzi
Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty na próżno szukać w sieci. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie udostępnia bowiem klucza odpowiedzi. Sporym udogodnieniem jest jednak to, że do sieci trafiają oficjalne arkusze, z którymi muszą mierzyć się zdający. To daje możliwość przedyskutowania sposobów na rozwiązanie konkretnych zadań np. z nauczycielem.
Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE
Arkusze CKE z matematyki są już dostępne na ESKA.pl. Dzięki uprzejmości Centralnej Komisji Egzaminacyjnej będziecie mogli przeanalizować arkusz zadanie po zadaniu, na spokojnie, w domowym zaciszu.
Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - zadania
Czy egzamin ósmoklasisty z matematyki był trudny? Opinie na ten temat są podzielone, choć większość internautów uważa, że spodziewali się trudniejszych zadań. Z komentarzy wynika, że najwięcej problemów sprawiło zadanie, w którym trzeba było obliczyć liczbę koralików. Na Twitterze można znaleźć wiele różnych wyników, ale przeważa odpowiedź 3.