Lanberry i Tribbs zapewne nie sądzili, że ich singiel "Dzięki, że jesteś" tak szybko stanie się hitem i będzie słuchany przez tysięcy słuchaczy jednego dnia. Duet ma powody do radości, bo ich utwór cieszy się dużą popularnością, nie tylko w stacjach radiowych - możecie głosować w ramach Gorącej 20 Radia ESKA - ale również w serwisach streamingowych. W najpopularniejszym sklepie muzycznym w internecie zbliża się do bariery jednego miliona odsłuchań. Niespodziewanie jednak, artyści znaleźli się pod ostrzałem niektórych osób, które twierdzą, że ich piosenka przypomina jeden z największych hitów tegorocznej Eurowizji.
Nowy kanał Krzysztofa Stanowskiego. O czym będzie nagrywać "Stano"? Kiedy premiera?
Lanberry i Tribbs - piosenka Dzięki, że jesteś
Internautom piosenka "Dzięki, że jesteś", pod którą podpisuje się Lanberry i Tribbs przypomina w pewnych momentach utwór "Queen of Kings" od Alessandry. Swoją drogą norweska piosenkarka również była oskarżana o skopiowanie pomysłu innego artysty. Internauci oskarżali ją, że jej eurowizyjny hit przypomina imprezowe "Thunder" od Lum!xa. Co natomiast piszą polscy użytkownicy platformy z krótkimi materiałami wideo?
Artyści tworzą cały czas nowe piosenki więc takich podobieństw na pewno będzie dużo więcej - twierdzi jeden z użytkowników;
Nuta w nutę - oceniła jedna z internautek;
Wiedziałam że to podobne hity! - stwierdziła jedna z użytkowniczek;
wreszcie! ciągle miałam wrażenie że znam tę melodię - ucieszyła się jedna z osób;
Trzeba mieć na uwadze, że w świetle prawa plagiat występuje wtedy, gdy w utworze powtarza się określona liczba dźwięków, czy jednoznacznie brzmią one dokładnie tak samo. Koniec końców, w tym przypadku o plagiacie nie ma mowy. Mimo to wiele osób poprosiło Tribbsa o odniesienie się do "zarzutów" słuchaczy. Całościowo piosenki brzmią zupełnie inaczej. Różnią się chociażby tempem:
- "Queen of Kings" - 126 uderzeń na minutę
- "Dzięki, że jesteś" - 129 uderzeń na minutę
Na kanale "plagiaty" na TikToku pojawił się natomiast fragment z porównaniem tzw. przedrefrenu, czyli przejścia ze zwrotek do refrenu. A oto efekt, który sami możecie ocenić.