Eurowizja 2025

i

Autor: AKPA Eurowizja 2025 - kto wygra preselekcje w Polsce?

Eurowizja 2025

Kto powinien wygrać polskie preselekcje według zagranicznych fanów Eurowizji? Sprawdziliśmy komentarze

2025-02-13 10:58

Nadchodzi wielki finał polskich preselekcji do Eurowizji 2025. Już za chwilę poznamy reprezentanta Polski na tegoroczny konkurs w Szwajcarii. Kto powinien wygrać? Tym razem sprawdziliśmy, co na ten temat sądzą zagraniczni fani Eurowizji. Kto według nich byłby w stanie dać nam najlepsze miejsce?

Eurowizja 2025 wywołuje wiele emocji wśród Polaków. Już dawno preselekcje nie cieszyły się aż takim zainteresowaniem. Każdy czeka na odpowiedź na najważniejsze pytanie: kto wygra? Wśród polskiej publiczności najpopularniejszą opcją wydaje się Justyna Steczkowska. Na to wskazują fanowskie głosowania, w których piosenka "Gaja" odskoczyła od konkurencji. Dużym zainteresowaniem cieszy się też śpiewana w języku podlaskim piosenka "Lusterka" duetu Sw@da x Niczos. Typuje się, że czarnymi końmi mogą być dwaj mężczyźni śpiewający ballady — Dominik Dudek z "Hold The Light" oraz Teo z "Inmortal". Kto powinien wygrać? Przejrzeliśmy zagraniczne fora i sprawdziliśmy, jakie komentarze pojawiają się wśród zagranicznej publiczności eurowizyjnej.

ZOBACZ TAKŻE: Quiz. Jak dobrze znasz uczestników polskich preselekcji do Eurowizji 2025? Tylko najwięksi fani odpowiedzą!

Eurowizja 2025 - czy Justyna Steczkowska wygra preselekcje? Typujemy wynik!

Polskie preselekcje 2025. Zagraniczne reakcje

Zagraniczni fani Eurowizji wydają się być zgodni z Polakami. W największej sondzie dostępnej w sieci, na stronie Eurovision World, Justyna Steczkowska prowadzi z 2669 głosami. Za nią jest duet Sw@da x Niczos, ale liczba oddanych głosów jest o ponad połowę mniejsza — 1132. Trzecia opcja to Teo z 400 głosami. "Polska popełniła duży błąd nie wybierając Justyny rok temu. Mam nadzieję, że teraz to naprawią" - napisał użytkownik escforum. "Choć wolę "Gaję", lubię też "Lusterka". Ma świeże brzmienie" - dodaje inna osoba.

Eurowizja 2025 - uczestnicy polskich preselekcji

O wyjazd na 69. Konkurs Piosenki Eurowizji zawalczą:

  • Chrust – "Tempo"
  • Dominik Dudek – "Hold the Light"
  • Marien – "Can’t Hide"
  • Daria Marx – "Let it burn"
  • Sonia Maselik – "Rumours"
  • Janusz Radek – "In cosmic mist"
  • Justyna Steczkowska – "Gaja"
  • Sw@da x Niczos – "Lusterka"
  • Kuba Szmajkowski – "Pray"
  • Teo Tomczuk - "Inmortal"
  • Tynsky – "Miracle"