Koniec świata 2018 - data może budzić niepokój ludzi na całym świecie. Największe zagraniczne serwisy internetowe np. metro.co.uk, rozpisują się, że w kierunku naszej planety leci Kosmiczna Czaszka! Co to jest? Nawet naukowcy z NASA potwierdzili, że mocno świecący obiekt z każdą godziną zbliża się do Ziemi. Internauci poszli o krok dalej nazywając asteroidę 'Halloweenowa czaszka śmierci'!
Koniec świata 2018 - data
Nowa data końca świata 2018 to nic innego, jak wymysł miłośników i specjalistów od teorii spiskowych. Kosmiczna czaszka, zdaniem agencji kosmicznej NASA, nie zrobi wielkiej krzywdy, a na pewno nie będzie powodem globalnego kataklizmu czy zagłady ludzkości. Kiedy miałby być koniec świata 2018? Na początku listopada 2018 roku - stąd też druga nazwa - Halloweenowa czaszka śmierci. Tak naprawdę wtedy będziemy mogli przyjrzeć się asteroidzie, która przeleci obok Ziemi w odległości ok. 105 wielkości księżyca. Dla naukowców to szansa, by jeszcze lepiej zbadać, lecący z prędkością 125 tysięcy kilometrów na godzinę, kamień. Kosmiczna czaszka mierzy ponad pół kilometra długości. Eksperci już sprawdzili, że jeśli uderzy w naszą planetę i nie spali się w atmosferze - na 71% trafi w wodę.
Koniec świata - data globalnego kataklizmu od zawsze budzi emocje. Tym bardziej, gdy ktoś taki jak Stephen Hawking, czyli wybitny i ceniony naukowiec, jest przekonany, że kończy nam się czas. Swoją opinię i bardzo odważny sposób na przetrwanie przedstawił 5 l
Kosmiczna czaszka - co to jest?
Kosmiczna czaszka, to obiekt z Układu Słonecznego, który w przeszłości pojawiał się w okolicy naszej planety. W październiku 2015 roku naukowcy z NASA podali, że asteroida TB145 zbliżyła się na odległość 480 tysięcy kilometrów od Ziemi. Wówczas badania wskazały, że TB145 wygląda jak ogromna czaszka. Przelot świecącego kamienia fascynował wielu internautów - znajdziecie wiele filmików. Kolejny raz meteor zbliży się do Ziemi w 2018, 2027, ale najbliżej, jak podaje serwis outerplaces.com, ma być w 2088 roku, gdy obiekt zbliży się do Ziemi na ok. 20 księżycowych odległości!