Koniec zmiany czasu - ile jeszcze razy przestawimy zegarki? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy ci, którzy usłyszeli o decyzji Parlamentu Europejskiego. 26 marca 2019 odbyło się głosowanie w sprawie zniesienia zwyczaju przestawiania czasu. Europarlamentarzyści zdecydowali, że konieczność przekręcania wskazówek dwa razy do roku zostanie zniesiona, a poszczególne państwa zdecydują, czy zostają przy czasie zimowym czy letnim. Jednak zanim się to stanie, czeka nas jeszcze kilka zmian czasu. Ile dokładnie?
Przeczytaj: Koniec zmiany czasu! Parlament Europejski zdecydował. Od kiedy i co to oznacza?
Ile jeszcze zmian czasu w Polsce?
W Polsce i wielu innych krajach Europy wskazówki przekręca się dwa razy do roku - w październiku na czas zimowy (godzina w tył) i marcu na czas letni (godzina do przodu). O konieczności zniesienia tego rozwiązania mówiło się już od dawna. W końcu zadecydowano, że europejskie kraje zostaną przy jednym czasie. Stanie się to w 2021 roku.
Do tego czasu każdy kraj zdecyduje, czy zostaje przy czasie zimowym czy letnim. Łatwo więc policzyć, że wraz ze zmianą czasu w marcu 2019, czeka nas 4 lub 5 operacji przestawiania zegarków. Polski rząd, po przeprowadzonych konsultacjach z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, przychyla się bardziej do pozostania przy czasie letnim. W marcu 2019 znów przeszliśmy na ten czas. Znaczy to, że najprawdopodobniej jeszcze 4 razy przestawimy godzinę. Ostatniej zmiany dokonamy w marcu 2021 roku.
ACTA 2 to dyrektywa, która od dłuższego czasu wzbudza wiele emocji. Pomimo tego, że od miesięcy internauci organizowali protesty, na ulicach wielu europejskich miast, ACTA 2 została przegłosowana przez europosłów. Z rozwoju sytuacji cieszą się artyści, którzy otwarcie popierali nową regulację. Co się zmieni przez nową dyrektywę? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl
Polecany artykuł: