Kalkulator punktów do liceum 2019. Ile punktów i jak obliczyć?

i

Autor: Robert Stachnik/REPORTER / EAST NEWS Kalkulator punktów do liceum 2019. Ile punktów i jak obliczyć?

Kalkulator punktów do liceum 2019. Ile punktów i jak obliczyć?

2019-06-15 16:12

Kalkulator punktów do liceum 2019 - jak obliczyć punkty? Odpowiedź na to pytanie przyda się wszystkim, którzy 14 czerwca 2019 otrzymali wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty. Dla uczniów ilość punktów jest ważna chociażby ze względu na chęć dostania się do wymarzonego liceum. Z myślą o was - kalkulator punktów podrzucamy na ESKA.pl!

Kalkulator punktów do liceum 2019 sprawdzicie na ESKA.pl! Jak działa kalkulator punktów do liceum 2019? Zastanawiacie się, jak obliczyć punkty po gimnazjum? Podpowiadamy w tym miejscu. Uczniowie do egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty przystąpili po sporych emocjach spowodowanych strajkiem nauczycieli. Następnie z równie dużymi emocjami czekali na wyniki. Otrzymali je 14 czerwca 2019, po godzinie 10:00 rano. Tego dnia, chociażby na Twitterze w związku z egzaminami, najczęściej pojawiającym się słowem było słowo "porażka".

Kalkulator punktów do liceum 2019 - jak obliczyć?

Punkty do liceum 2019 można uzyskać na różne sposoby. Sumowane są one na podstawie uzyskanych wyników z egzaminu gimnazjalnego bądź ósmoklasisty, posiadanie świadectwa "z czerwonym paskiem", udział i sukcesy w konkursach oraz osiągnięcia sportowe oraz artystyczne. Zacznijmy od tego, że uczeń, jeśli chce walczyć o miejsce w szkole średniej musi przystąpić do egzaminu. Nawet, jeżeli uzyska 0 punktów, to nie będzie musiał powtarzać ostatniej klasy. Jeśli chodzi o gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminu od 10-12 kwietnia i ukończyli trzecią klasę, mogą otrzymać maksymalnie 200 punktów.

100 punktów można otrzymać za 100% punktów na pięciu egzaminach przedmiotowych: języka polskiego, matematyki, historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych, języka obcego na poziomie podstawowym. Każdy 1% wyniku egzaminacyjnego przeliczany jest w procentach: 1% - 0,2 pkt rekrutacyjnego. 

Kalkulator punktów do liceum 2019 jest prosty. Na przykładzie: Uczeń uzyskał 96 % punktów na egzaminie z języka polskiego. Liczbę tę mnożymy przez 0,2 i wychodzi, że za egzamin z polskiego otrzymuje 19,2 pkt. rekrutacyjnych do liceum. Natomiast 75 % z danego przedmiotu to 15 punktów rekrutacyjnych, a 48% to 9,6 pkt.

Kalkulator punktów do liceum 2019 - rekrutacja

Punkty do liceum 2019 to jak już wspomnieliśmy: wyniki egzaminów gimnazjalnych bądź ósmoklasisty, posiadanie świadectwa "z czerwonym paskiem", udział i sukcesy w konkursach oraz osiągnięcia sportowe oraz artystyczne. Jak czytamy w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum, punkty przelicza się w następujący sposób:

  • Celujący - 18 pkt.
  • Bardzo dobry - 17 pkt.
  • Dobry - 14 pkt.
  • Dostateczny - 8 pkt.
  • Dopuszczający - 2 pkt.

Jeśli chodzi o punkty za dodatkowe osiągnięcia sprawa wygląda następująco:

  • Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem - 7 punktów.

Uzyskanie w konkursie o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty:

  • Tytułu finalisty konkursu przedmiotowego - 10 punktów
  • Tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 7 punktów
  • Tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 punktów

Uzyskanie w konkursie o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim albo turnieju o zasięgu ogólnopolskim

  • Tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej - 10 punktów
  • Tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej - 4 punkty
  • Tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej - 3 punkty

Uzyskanie w konkursie o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:

  • Dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego - 10 punktów
  • Dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 7 punktów
  • Dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 punktów
  • Tytułu finalisty konkursu przedmiotowego - 7 punktów
  • Tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 punktów
  • Tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 3 punkty
Egzamin gimnazjalny 2019. Quiz z języka polskiego
Pytanie 1 z 10
Aby nadać wyrazom znaczenie "mały", "o niewielkim rozmiarze", używa się formantów: