Spis treści
Kalendarz dni wolnych od pracy 2025 sprawi, że dużo wcześniej będziecie mogli zarezerwować termin urlopu. Sami zobaczcie i już teraz zaplanujcie wolne od pracy 2025, by nie dać się wyprzedzić przez innych. W 2025 roku mamy łącznie 2000 godzin pracy, czyli 250 dni pracujących. Biorąc pod uwagę 8-godzinny czas pracy. W sumie wolnych będzie 115 dni od pracy, w tym 13 dni świątecznych. To chociażby wolne za Nowy Rok, Trzech Króli, Poniedziałek Wielkanocny czy Boże Ciało oraz Boże Narodzenie. Warto dodać, że jeśli święto przypada na sobotę, to pracodawca powinien wyznaczyć dodatkowy dzień wolny. Z taką sytuacją będziemy mieć do czynienia w Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz we Wszystkich Świętych.
Pogoda STYCZEŃ 2025 - długoterminowa prognoza. Zima nie powiedziała ostatniego słowa!
Kalendarz dni wolnych od pracy 2025
Kalendarz dni wolnych od pracy 2025 wyraźnie pokazuje, że przed nami trzynaście dni ustawowo wolnych. Być może do tej listy dojdzie wolna Wigilia 24 grudnia. Projekt ustawy utknął w Sejmie, ale zapewne w 2025 ponownie będzie rozpatrywany. Kiedy jest wolne od pracy w 2025? Zobaczcie sami:
- 1 stycznia (środa) - Nowy Rok
- 6 stycznia (poniedziałek) - Trzech Króli
- 20 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
- 21 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
- 1 maja (czwartek) - Święto Pracy
- 3 maja (sobota) - Święto Konstytucji 3 Maja
- 8 czerwca (niedziela) - Zielone Świątki
- 19 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
- 15 sierpnia (piątek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
- 1 listopada (sobota) - Wszystkich Świętych
- 11 listopada (wtorek) - Święto Niepodległości
- 25 grudnia (czwartek) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
- 26 grudnia (piątek)- Boże Narodzenie (drugi dzień)
Kalendarz dni wolnych od pracy 2025 - kiedy wziąć urlop?
Patrząc na kalendarz dni wolnych od pracy 2025 warto już teraz zastanowić się, kiedy wziąć urlop, by skorzystać na dłuższym wypoczynku. Pierwsza taka okazja natrafiła się z okazji święta Trzech Króli. Biorąc urlop 2 i 3 stycznia dostaniecie aż sześć dni wolnego. Kolejna okazja w majówkę. Można się spodziewać, że pracodawca da nam wolne 2 maja za to, że ustawowo wolny dzień 3 maja wypada w sobotę. Wtedy urlop możecie wziąć w ostatnie dni kwietnia lub w kolejne dni po majówce.
Tradycyjnie wolne można wziąć po Bożym Ciele, które wypada zawsze w czwartek. Biorąc urlop 20 czerwca, jeśli nie pracujecie w weekendy, to dostaniecie cztery dni wolnego. Pomyślcie też, by wziąć urlop 14 sierpnia. Tu także możecie dostać cztery dni wolnego. To samo tyczy się terminu 10 listopada. Biorąc urlop tego dnia wrócicie do pracy 12 listopada.