Spis treści
Jaka będzie zima 2022/23? Czy znane są przewidywania, co do tego, jak będzie wyglądać zima 2022/2023? Prognozy długoterminowe i dokładne modele obliczeniowe pozwalają przygotować się na zbliżającą się mroźną porę roku. A same pytanie o to, jaka będzie zima w Polsce 2022/2023 nie bierze się z niczego. Rosnące ceny energii elektrycznej, gazu, czy ropy na Starym Kontynencie wywierają dużą presję w kwestii tego, co przyniesie nadchodząca zima. Niestety, od grudnia do lutego możemy obserwować wpływ chłodów na różne aspekty gospodarki. Reperkusje mogą dotyczyć indywidualnych mieszkańców, ale także turystyki, czy handlu. Dużo więcej zapłacimy za wypoczynek w górach, zjazd na nartach, czy chociażby korzystanie z basenu. Eksperci z Accuweather, czyli zaufanego serwisu internetowego o pogodzie przewidują, że za aurę w Europie odpowiada La Nina. Zjawisko występujące na Oceanie odpowiada za niskie temperatury, które rozszerzają się na równikowym Pacyfiku. To natomiast tworzy system sprzężenia zwrotnego oceano-atmosferycznego.
Pogoda na zimę 2022 znajduje się pod materiałem wideo
Jaka będzie zima 2022/23? Prognoza dla Polski
Pierwsze prognozy pogody zima 2022 nie były tak drastyczne i surowe. Szczególnie pod kątem niskiej temperatury. Zdaniem meteorologów z Accuweather przed nami zima z małą ilością śniegu. Oczekuje się, że ilość opadów deszczu i białego puchu tej zimy spadnie poniżej normy w północnej Francji i Niemczech, a także będzie w normie, jeśli chodzi o nasz kraj. Ma być sucho, a co za tym idzie bardzo mroźnie. Przy tak małej ilości śniegu bardzo wzrasta ryzyko, że zimno będzie mieć wpływ na rośliny. Małe są szanse, że przetrwają uprawy ozime. Jeśli opady śniegu będą naprawdę minimalne, to zboża nie będą mieć ochrony przed wnikaniem zimnego, siarczystego powietrza.
Jaka będzie zima 2022/2023? Prognoza dla Europy
Zima 2022/2023 w Europie również do najcieplejszych nie będzie należeć. Również w Polsce będziemy obserwować momentalne uderzenia chłodu, a następnie chwilowe ocieplenia. W Portugalii, Hiszpanii, południowej Francji, we Włoszech i na Bałkanach zapowiadane są częste opady i wiatru niż w innych częściach kontynentu. Nawet w Skandynawii ma być dużo cieplej niż zazwyczaj w zimę. Osoby mieszkające w wymienionych częściach Europy powinny zwrócić uwagę na lokalne zbiorniki. Możliwe jest bowiem występowanie powodzi. Do tego wszystkiego dojdą silne wichury.
Ferie zimowe 2023 - od kiedy do kiedy trwają? Wszystkie województwa
Siarczyste mrozy bez węgla i drewna? Dla wielu będzie to bardzo trudna zima.
Posłuchaj, co o sytuacji w kraju mówią zwykli Polacy!
Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.