Spis treści
- Egzamin ósmoklasisty 2022 - kalkulator do liceum
- Ile punktów, żeby zdać egzamin ósmoklasisty?
- Przelicznik ocen do liceum 2022
Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do liceum? Ile można zdobyć ich maksymalnie? Odpowiedzi na pytania dotyczące punktacji i przeliczania punktów znajdziecie w poniższym artykule. 24 maja ósmoklasiści z całej Polski rozpoczęli trwającą trzy dni sesję egzaminacyjną. Pierwszym egzaminem, z jakim musieli się zmierzyć, był oczywiście ten z języka polskiego. Temat rozprawki zaskoczył wielu z nich! Przed ósmoklasistami jeszcze egzaminy z matematyki oraz wybranego języka obcego. To bardzo stresujący czas dla każdego z nich. Od powodzenia na egzaminie ósmoklasisty w głównej mierze zależy bowiem, czy uda im się pomyślnie przejść proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 trzeba będzie trochę zaczekać, jednak już teraz warto dowiedzieć się, w jaki sposób przeliczane są punkty i jak w ogóle wygląda punktacja. Ile maksymalnie można zdobyć punktów za test ósmoklasisty?
Egzamin ósmoklasisty 2022 - kalkulator do liceum
Uczniowie poszukują informacji na temat tego, ile można zdobyć punktów za egzamin ósmoklasisty. W sumie za trzy następujące po siebie egzaminy można otrzymać w sumie 100 punktów. Liczbę punktów procentowych za egzamin z języka polskiego i matematyki należy pomnożyć przez 0,35, natomiast punkty za egzamin z języka obcego przez 0,3 (100% x 0,3 = 30 punktów).
Ile punktów, żeby zdać egzamin ósmoklasisty?
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest konieczne, by zdać szkołę. Nie można go jednak nie zdać. W związku z tym nie ma ustalonego progu punktowego minimalnego do osiągnięcia, jak chociażby w przypadku matury. Co jednak ważne, absolwent szkoły podstawowej może zdobyć w trakcie rekrutacji aż 200 punktów, z czego połowa to oczywiście punkty z egzaminu. Pozostałe punkty można zdobyć za wyniki na świadectwie, szczególne osiągnięcia oraz za wolontariat.
Przelicznik ocen do liceum 2022
Ile można zdobyć punktów za ocenę celującą, a ile za bardzo dobrą? Oficjalny przelicznik prezentuje się następująco:
- celująca 18 punktów
- bardzo dobra 17
- dobra 14 punktów
- dostateczna 8 punktów
- dopuszczająca 2 punkty