Honorata Skarbek śpiewając porusza WAŻNY temat. Oto jej głośny Alarm

i

Autor: Magda Makowska Honorata Skarbek śpiewając porusza WAŻNY temat. Oto jej głośny "Alarm"

WAŻNY

Honorata Skarbek śpiewając porusza WAŻNY temat. Oto jej głośny "Alarm"

2024-11-12 16:56

Honorata Skarbek powraca z kolejnym singlem, niedługo po wydaniu wakacyjnej piosenki o tytule „Dreszcze”, którą rozbudziła wśród słuchaczy apetyt na więcej muzycznych nowości. Kolejny singiel, czyli piosenka "ALARM" opisuję próbę odnalezienia się w przytłaczającej rzeczywistości, która często bywa przeciwieństwem kolorowego świata social mediów. To zmierzenie się z własnymi potworami, które w nocy chowają się pod łóżkiem i nie pozwalają spać. W teledysku można zobaczyć metaforyczną linię życia, która na starcie jest czysta jak niezapisana, biała kartka, a każda sytuacja, relacja, emocja odbija na niej swoje piętno i zostawia niezmywalny ślad.

Spis treści

  1. Honorata Skarbek - piosenka "Alarm"

Przy okazji premiery najnowszego singla "ALARM" z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który ostatnio obchodziliśmy, Honorata porusza akcję społeczną nawołująca do dbania o zdrowie psychiczne, ukazując obecnie statystyki skali tego problemu oraz udostępniając telefony alarmowe oraz miejsca, gdzie można szukać pomocy, w oparciu o opracowanie psycholożki, specjalistki psychotraumatologii Aliny Adamowicz, autorki wielu książek, wykładowczyni oraz edukatorki zdrowia psychicznego (@alka_positive).

Sobel i sanah czarują potężnymi głosami. Duże emocje w utworze "Wynalazek Filipa Golarza"

Kevin Mglej schudł 37 kg i przygotowuje się do sportowego wyzwania. Ale metamorfoza!

Honorata Skarbek - piosenka "Alarm"

Piosenka "Alarm", pod którą podpisuje się Honorata Skarbek powstała we współpracy z innymi cenionymi artystami. Za muzykę odpowiada Jeremi Siejka, Patryk Skoczyński, a także Anastazja Maciąg. Posłuchajcie jej już teraz:

Według WHO na depresję choruje ok. 280 mln ludzi na świecie, a do 2030 r. depresja będzie najczęściej występującą chorobą wśród populacji. Szacuje się, że 66,6 procent dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Depresji NIE WIDAĆ. Rozwija się po cichu, czasem za fasadą dobrego samopoczucia, sztucznego uśmiechu i świetnej zabawy. Nikt z resztą nie wie, czy i kiedy depresja przyjdzie do niego. Każdy z nas codziennie idzie obok niewidzialnej granicy. I tak naprawdę nie wiemy, kiedy ją przekroczymy.

Może wystąpić u każdej osoby bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Głównymi czynnikami mającymi wpływ na zachowania samobójcze w naszym kraju są: choroby psychiczne, alkoholizm, trudne warunki ekonomiczne, bezrobocie, uzależnienie od środków odurzających, kłopoty w domu i mobbing w szkole. Większość osób niestety nie otrzymuje odpowiedniej pomocy lekarskiej, a z chorobą próbuje uporać się samodzielnie. To, że czegoś nie widać, nie znaczy, że tego nie ma. Każdy z nas czasami toczy wewnętrzne bitwy, o których nikt nie wie. Pytajmy. Obserwujmy. Rozmawiajmy. Życie jest warte rozmowy.

Pamiętaj, że otwarta rozmowa może uratować życie! Jest jedną z bardziej pomocnych rzeczy, jaką można zrobić. W rozmowie okaż troskę, słuchaj, NIE OCENIAJ. Zrób wszystko, aby pomóc w uzyskaniu profesjonalnej pomocy od specjalisty. Jeżeli już zbyt długo czujesz się źle ze sobą - poszukaj porady i pomocy. Może to tylko spadek nastroju, gorszy czas lub przemęczenie. A może nie. Nie diagnozuj się sam/a. Poproś o wsparcie psychologa lub lekarza psychiatrę.

Informacje opracowane we współpracy z Aliną Adamowicz, psycholożką, specjalistką psychotraumatologii i neuropsychologii, autorką bestsellerowych poradników.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, nie zostawaj w tym sam/a! Poszukaj pomocy!

  • 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Bezpłatnie 24/7
  • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie 24/7
  • 116 111 - Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży. Bezpłatnie 24/7
  • 116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Bezpłatnie 24/7
  • 112 - w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie 24/7