Żubry Online podbijają internet! Oglądanie żubrów na żywo w internecie to ostatnio ulubione zajęcie Polaków - zwłaszcza, gdy trzeba uczyć się przed maturą, do sesji czy posprzątać :) Na Facebooku powstały nawet strony pod nazwą "Jeszcze sprawdzę co robią żubry i mogę zacząć się uczyć" czy "Co robią studenci w sesji? Oglądają żubry!"
Nic dziwnego - życie dzikich zwierząt potrafi był pasjonujące! A przed kamerami w Puszczy Białowieskiej, które zainstalowali leśnicy z Lasów Państwowych, co chwilę pojawiają się żubry, sarny, dziki, zające, a ostatnio nawet wataha wilków i ogromny jeleń!
>>> Słuchaj: muzyka z Django - nowego filmu Tarantino! Jest świetna jak soundtrack z Pulp Fiction i Kill Bill!
Kamery w Puszczy Białowieskiej zamontowano na drzewach przy paśniku, w którym leśnicy dokarmiają zimą zwierzęta w parku narodowym. W 'reality show' najczęściej występują żubry, ale gdy te ustąpią miejsca, możemy podejrzeć jak zachowują się dziki, sarny, zające czy kuny. Gdy nie ma przed kamerami dużej zwierzyny, obiektywy są kierowane na karmniki dla ptaków.
Dlaczego żubry online są tak popularne? Oczywiście cała Polska nie szalałaby na punkcie żubrów online z województwa podlaskiego, gdyby chodziło zaledwie o kilka zwierząt dziennie. Jak pokazują filmiki na YouTube czy Facebooku nagrywane przez fanów Żubrów Online, raz można podejrzeć ogromne żubry z młodymi, stado 17 saren, walczące kozły, jelenia z dużym porożem czy żubry w towarzystwie kilku dzików! Raz było niebezpiecznie - żubry zostały zaatakowane przez watahę wilków! Na filmiku internauty możecie zobaczyć jak zakończyła się ta przygoda. Nudy na pewno nie ma!
Żubry Online można oglądać także nocą. Jak wyjaśniają leśnicy, w nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia.
Gdzie oglądać żubry online? Obraz z kamer z Puszczy Białowieskiej znajdują się na stronie Lasów Państwowych >> Transmisja trwa od 27 grudnia 2012 r.
Kamery w Puszczy Białowieskiej nie tylko bawią, ale też edukują. Wiecie, że żubry wyginęły na początku XX wieku, ostatnia żyjąca na wolności żubrzyca padła z rąk kłusownika w 1919 r.? Udało się je odtworzyć dzięki pszczyńskiej hodowli, założonej jeszcze w 1865 r. przez księcia Jana Henryka XI Hochberga (dziś prowadzą ją Lasy Państwowe).
>>> Dlaczego Kuba Wojewódzki usunął profil na Facebooku?
KE