Geminidy 2022 - kiedy pojawi się zimowy rój meteorów? Jak go obserwować?

i

Autor: Pixabay

Geminidy 2022 - kiedy pojawi się zimowy rój meteorów? Jak go obserwować?

2022-11-16 12:20

Niezaprzeczalnie można stwierdzić, że spadające gwiazdy są jednym spośród zjawisk astronomicznych, które ogląda się najchętniej. Na całe szczęście można je obserwować dosyć często na niebie. Jednymi z najchętniej oglądanych w roku są geminidy. Sprawdziliśmy, kiedy pojawią się w 2022 roku oraz jak je obserwować!

Ludzie uwielbiają obserwować spadające gwiazdy - mowa tutaj nie tylko o astronomach. Jest to bardzo powszechne wśród społeczeństwa, nic dziwnego, w końcu wyglądają one naprawdę niesamowicie. Ostatni rój meteorów w tym roku - zwany geminidami - będzie widoczny na nocnym niebie już w grudniu. Jest to naprawdę niezwykłe wydarzenie, które ma miejsce jedynie raz do roku. Trwa około dwa tygodnie i budzi słuszny zachwyt. Nie powinno być zaskoczeniem, że tak wiele osób zastanawia się, kiedy pojawi się ten zimowy rój meteorów oraz jak można go obserwować! Geminidy 2022 zdecydowanie warto obserwować!

Zima 2022/2023 - TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Przed nami zima stulecia?

TE SAMOCHODY SĄ NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE! | ESKA XD - Prosto z salonu #61

Geminidy 2022 - kiedy?

Geminidy 2022 będzie można obserwować już w grudniu tego roku. Potrwają całkiem długo, bo od 04.12 do 17.12. Jeśli chodzi o kulminację, można się jej spodziewać wtorkowej nocy z 13 na 14 grudnia. Na ten moment warto czekać, będzie wyglądał spektakularnie!

Geminidy 2022 - jak obserwować?

Wiele osób zastanawia się, jak można obserwować Geminidy 2022. Na całe szczęście nie powinno to przynosić trudności, nie potrzeba żadnego specjalistycznego przyrządu. Oczywiście z takim będzie można zobaczyć więcej, jednak nie ma takiej konieczności.

Mikołajki 2022 - kiedy są? Czy są wolne od szkoły i pracy?

Geminidy - co to takiego?

Geminidy są rojem meteorów, który swoją aktywności wykazuje zawsze pomiędzy 4 a 17 grudniem. Przecinają się one w okolicy jednej z najjaśniejszych gwiazd gwiazdozbiorze Bliźniąt. Można zaobserwować 120-130 zjawisk na godzinę, co jest imponującym wynikiem!

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?