Fryderyki 2019 - PROGRAM wydarzenia jest w tym roku naprawdę bogaty! O poziom merytoryczny konferencji zatroszczyli się najlepsi polscy eksperci i dziennikarze muzyczni. Wśród gości specjalnych spotkamy m.in. dotychczasowych laureatów nagrody oraz najgorętsze muzyczne nazwiska minionego roku. Program został przygotowany z myślą zarówno o przedstawicielach branży, jak i szerokiej publiczności. Wstęp na wykłady jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy Fryderyków.
Przeczytaj także: Fryderyki 2019 - muzyczne młode wilki na scenie! Kto wystąpi?
Zobacz: Fryderyki 2019: transmisja na żywo. Gdzie i o której oglądać?
Fryderyki 2019 - PROGRAM
Najważniejszym akcentem będzie z pewnością panel dyskusyjny, zatytułowany Fryderyk OD NOWA. Organizatorzy Fryderyków podsumują w nim dotychczasowy dorobek nagrody, a następnie zaproszą przedstawicieli środowiska muzycznego do wspólnej debaty nad kierunkami dalszego rozwoju najważniejszego wyróżnienia polskiej fonografii. Bardzo ciekawie zapowiadają się również moduły poświęcone kulisom branży. Warto choćby zwrócić uwagę na dyskusję o roli muzyki w grach komputerowych, przygotowaną przez ekspertów serwisu GRYonline.pl, z udziałem m.in. Pawła Błaszczaka, autora muzyki do takich gier, jak Call of Juarez, Dead Island czy Dying Light.
Z kolei o tym, jak komponować muzykę ilustracyjną do popularnych na całym świecie seriali, opowiedzą nam wschodzące gwiazdy tego gatunku, czyli Daniel Spaleniak oraz Wojtek Urbański. Szczególnie ciekawie zapowiada się panel dyskusyjny Artysta vs marka. Miłość z rozsądku czy prawdziwa namiętność? z udziałem Dawida Podsiadło oraz jego managera, Macieja Wocia, podczas którego postaramy się zrozumieć, jaką rolę w procesie powstawania dobrej muzyki może odegrać świadomy partner finansowy.
Mieszkańcy Śląska z pewnością zwrócą uwagę na doskonale zapowiadający się panel z udziałem m.in. przedstawicieli Katowic – Miasto Muzyki UNESCO oraz działaczy i artystów zaangażowanych w rozwój i promocję regionu. Gościem specjalnym panelu będzie Miuosh, raper znany w całej Polsce m.in. za sprawą wyjątkowych koncertów z orkiestrą symfoniczną, realizowanych w katowickim NOSPR. Osoby marzące dopiero o wielkiej karierze powinny za to obowiązkowo zameldować się na prelekcji Jak dobrze zacząć? Podręcznik debiutanta, w czasie której rad młodym artystom udzielą przedstawiciele czołowych wytwórni płytowych i agencji promocyjnych w kraju. Z pewnością warto również zajrzeć na panel Kuźnia Hitów – od publishingu po Songwritting Camp, w czasie którego swoją wiedzą o tym, skąd brać dobre piosenki będą dzielić się artyści Lanberry oraz Marcin Kindla.
Młodzi artyści, twórcy i producenci muzyczni także znajdą dla siebie szereg spotkań i warsztatów. Rodzime organizacje zbiorowego zarządzania prawami artystów wykonawców i producentów – STOART i ZPAV – opowiedzą o roli, jaką pełnią OZZ-ty, w czym mogą pomóc i dlaczego warto powierzyć im ochronę swoich praw. Z kolei podczas panelu Tworzę więc jestem ZAiKS przybliży świat twórcy i jego relacji z wykonawcami. O tym jak dystrybuować i promować muzykę on-line będzie można się dowiedzieć podczas bloku warsztatowego Artysta w świecie cyfrowym. Wydarzeniom konferencyjnym będą towarzyszyć liczne spotkania z gwiazdami, organizowane w strefach otwartych dla publiczności. Tutaj fani będą mogli zadać pytania artystom czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Całości obrazu dopełni kino Fryderyków, czyli pokazy czterech najgłośniejszych w ostatnim czasie filmów muzycznych. W salach konferencyjnych MCK zobaczymy Bohemian Rhapsody, Janis, Grace Jones i Matangi/Maya/M.I.A. Wejście na seanse jest bezpłatne, choć ilość miejsc pozostaje ograniczona. Na filmy zaprasza Co Jest Grane 24.
Partnerem ZPAV przy organizacji tegorocznych Gal FRYDERYK jest Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Współgospodarzem wydarzenia jest miasto Katowice. Za produkcję wydarzenia odpowiadają agencje: LIVE oraz Festival Group.