Egzamin ósmoklasisty 2021 - czy można przedłużyć czas pisania testów? Ta kwestia na pewno zaciekawi niejednego ucznia. Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. W tym roku młodzież ze szkoły podstawowej, przystąpi do swoich arkuszy 25 maja. Najpierw tradycyjnie czekać na nich będzie test z języka polskiego, królowa nauk - matematyka, a także język obcy nowożytny. Choć egzamin ósmoklasisty zastąpił testy gimnazjalne, to jest tak samo ważny i ma spore znaczenie. Jest nie tylko obowiązkowy dla każdego ucznia, ale również ważny ze względu na proces rekrutacji do liceum, bądź technikum. Dlaczego? Powód jest oczywisty. Zdobyte punkty odgrywają olbrzymią rolę w trakcje naboru do danej szkoły i profilowanej klasy.
Egzamin ósmoklasisty pisze się na czas. Uczniowie, którzy do niego przystępują mają 120 minut na napisanie języka polskiego i matematyki, oraz 90 minut na język obcy nowożytny (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski). Jak wygląda kwestia wydłużenia czasu? Komu przysługuje taki przywilej?
Egzamin ósmoklasisty - czy można przedłużyć czas pisania?
Czy można przedłużyć czas pisania egzaminów? Oczywiście, że tak, jednak ta kwestia dotyczy tylko wyjątkowych sytuacji i uczniów, którzy posiadają specjalne orzeczenie. W przypadku ósmoklasistów z niepełnosprawnością lub na przykład stwierdzoną dysleksją, czas pracy z arkuszami może zostać przedłużony:
- z języka polskiego - nie więcej niż o 60 minut
- z matematyki - nie więcej niż o 50 minut
- z języka obcego nowożytnego - nie więcej niż o 45 minut.