Spis treści
Egzamin Ósmoklasisty 2021 - angielski: zadanie o konkursie przyrodniczym zdenerwowało uczniów, co najlepiej widać po reakcjach w mediach społecznościowych. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych najbardziej obawiali się, że będą musieli napisać maila na egzaminie ósmoklasisty 2021. Tak też było, więc nic dziwnego, że po zakończeniu testu wszyscy sprawdzali w internecie, jak napisać maila na egzaminie ósmoklasisty. Zdecydowanie to najtrudniejsza forma wypowiedzi w ostatniej części egzaminu. Już nawet słuchanie ze zrozumieniem nie wywołuje wśród zdających takiej niepewności. Każdy teraz z niecierpliwością czeka na wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021, ponieważ od tego zależy do jakiej szkoły średniej uda im się dostać.
Egzamin Ósmoklasisty 2021 - angielski
Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka obcego nowożytnego odbył się 27 maja. Tym samym to ostatni dzień z maratonem dla wszystkich uczniów VIII klas szkół podstawowych. W sumie do wszystkich części, jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, w tym roku przystąpiło ponad 360 tysięcy uczniów, z ponad 12 tysięcy szkół w Polsce. Ciekawie to wygląda, jeśli chodzi o język obcy. Aż 96,66 procenta uczniów zdecydowała, że będzie zdawać egzamin z języka angielskiego. Tylko 2,92 procenta uczniów VIII klas wybrała język niemiecki.
Egzamin Ósmoklasisty 2021: mail o konkursie
Mail o konkursie przyrodniczym na egzaminie ósmoklasisty 2021 wywołał duże poruszenie. Uczniowie narzekają, że musieli znać sporo słówek związanych z biologią. Jak relacjonują zdający należało napisać o tym, jak wyglądał zwycięski plakat, dlaczego wziąłeś udział, a także jak zareagowałeś na wygraną.
Dokładna treść brzmi: Zwyciężyłeś(-aś) w szkolnym konkursie plakatów o tematyce przyrodniczej. W e-mailu do koleżanki z Anglii:
- wyjaśnij, dlaczego zdecydowałeś(-aś) się wziąć udział w tym konkursie
- opisz, co przedstawia Twój plakat konkursowy
- napisz, jak zareagowałeś(-aś) na wiadomość o tym, że wygrałeś(-aś) ten konkurs.
Napisz swoją wypowiedź w języku angielskim. Podpisz się jako XYZ. Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z trzech podpunktów, tak aby osoba nieznająca polecenia w języku polskim uzyskała wszystkie wskazane w nim informacje. Pamiętaj, że długość wypowiedzi powinna wynosić od 50 do 120 słów (nie licząc wyrazów podanych na początku wypowiedzi). Oceniane są: umiejętność pełnego przekazania informacji, spójność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa.
Zobaczcie zabawne reakcje uczniów. Niektórzy nie kryli swojego zdenerwowania.