Dzień Świętego Patryka to wyjątkowe święto. Obchodzimy je 17 marca na całym świecie, chociaż wywodzi się ono z Irlandii, której święty Patryk jest patronem. Od kilku lat wielką popularnością cieszy się również w naszym kraju. Dlaczego tak się stało? Czy wkrótce będziemy świętować je z niemal taką samą radością jak Walentynki? Polacy mają już nawet swoje własne małe tradycje.
Dni wolne od pracy i długie weekendy w 2018 roku - dokładna rozpiska już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, jak zaplanować urlop, by jak najlepiej wykorzystać dni wolne od pracy. Nie zwlekaj dłużej i już zacznij planować długie weekendy w 2018 roku. Pierwszy z nich przypada na samy
Dzień Świętego Patryka - jak obchodzimy go w Polsce
Irlandczycy obchodzą Dzień Świętego Patryka na wiele sposobów. Niektóre zapuściły już korzenie i w naszym kraju. Prócz picia zielonego piwa są to głównie obrzędy związane ze szczęściem. Należy wtedy przygotować się na poszukiwania słynnej czterolistnej koniczyny - symbolu szczęścia. Udany dzień i rok ma zapewnić nam również założenie czegoś zielonego 17 marca.
Dzień Świętego Patryka - jak stał się popularny w naszym kraju?
Święto polubiliśmy z wielu powodów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie fakt, że imię Patryk jest w naszym kraju bardzo popularne. Jako nieliczni na świecie celebrujemy imieniny, dlatego solenizanci chętnie przyjęli kilka zagranicznych zwyczajów. Niemałą rolę odgrywa również fakt, że wielu Polaków zdecydowało się zamieszkać lub przez jakiś czas pracować właśnie w Irlandii. To oni przywieźli ze sobą nowe zwyczaje. Dzień Świętego Patryka jest również interesujący pod względem komercyjnym. To okazja do zarobku dla wielu grup społecznych, a puby pękają wtedy w szwach. No i ostatni powód - bo kto by nie chciał zdobyć odrobiny szczęścia?