Dzień Dziewczyny - słyszeliście kiedyś o takim święcie? Jeśli nie, to nic dziwnego, ponieważ to dzień, który nie jest powszechnie obchodzony. Wynika to zapewne z dużo większej popularności innego podobnego święta, czyli Dnia Kobiet. To właśnie wtedy w Polsce większość osób składa życzenia żonom, matkom, babciom, siostrom, przyjaciółkom i koleżankom z pracy. Kobiety słyszą nie tylko miłe słowa, ale dostają też upominki, takie jak czekoladki czy kwiaty. Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca. Nie jest to jednak jedyne święto, które celebruje kobiety. Istnieje właśnie też Dzień Dziewczyny. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma okazjami?
ZOBACZ TAKŻE: Dzień Chłopaka 2022 - oni są największymi crushami nastolatek. O nich marzą po nocach
Dzień Dziewczyny - co to za święto?
W porównaniu do Dnia Kobiet, Dzień Dziewczyny skupia się na młodych kobietach. Święto zostało ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi na wyzwania, z którymi muszą zmagać się kobiety na całym świecie. Dzień Dziewczyny nie jest więc celebracją kobiecości, a okazją do rozmowy o problemach, z którymi zmaga się świat. Mowa o takich kwestiach jak przemoc, prostytucja, aranżowane małżeństwa z nastolatkami, choroby czy niechciane ciąże. Kiedy obchodzimy to święto?
ZOBACZ TAKŻE: Gify na Dzień Chłopaka 2022. Ruchome obrazki do wysłania kolegom i bliskim
Dzień Dziewczyny - kiedy? Data święta
Zgodnie z decyzją ONZ, która zapadła 19 grudnia 2011 roku, Dzień Dziewczyny (oficjalnie Międzynarodowy Dzień Dziewczynek lub Międzynarodowy Dzień Dziewcząt) każdego roku obchodzony jest 11 października. Najbardziej angażują się w to Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych, UNICEF i ONZ Kobiety.