kalendarz

i

Autor: Canva

kalendarz

Dni wolne od pracy w 2025 roku. Wypadają naprawdę korzystnie!

2024-11-24 19:47

W 2025 roku znajdzie się kilka okazji do dłuższego odpoczynku. Wszystko dzięki świętom - zarówno tym państwowym jak i kościelnym. Przy odpowiednim manewrowaniu urlopami możemy przedłużyć kilka weekendowych wypoczynków. Sprawdźcie, które dni w 2025 roku będą ustawowo wolne od pracy i korzystnie zaplanujcie swój urlop.

Nowy rok to nie tylko kolejne wyzwania zawodowe oraz prywatne, ale również kolejne szanse na długie weekendy i przedłużony odpoczynek. Chociaż nadchodzący rok nie będzie aż tak korzystny pod względem długich weekendów, jak 2024, to na szczęście nadal znajdzie się kilka dni, które przy odpowiednim rozplanowaniu urlopu, pozwolą złapać oddech.

W 2025 roku mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Warto wiedzieć, że jeśli święto przypada na sobotę, pracodawca powinien wyznaczyć dodatkowy dzień wolny. Taka sytuacja będzie miała miejsce Święto Narodowe Trzeciego Maja jak i Wszystkich Świętych przypadają w soboty. Niestety, dla świąt wypadających w niedzielę taki przepis nie obowiązuje.

Co więcej, Jeśli trwające prace nad ustawą wprowadzą wolne w Wigilię zakończą się pozytywnie, to w grudniu 2025 zyskamy kolejny wolny dzień, który pozwoli dłużej odpocząć w świątecznym okresie.

Zobacz też: Trzy kraje turystyczne tańsze od Polski. Tu wypoczniemy "za grosze"

GEN Z REAGUJE NA KLASYKI POLSKIEGO RAPU | ESKA REAKCJE

Dni wolne w 2025 roku

Rok zaczynamy od okazji do przedłużonego odpoczynku w styczniu. Święto Trzech Króli 2025 wypada w poniedziałek, 6 stycznia, co daje trzydniowy weekend. Święta Wielkanocne 2025 przypadają 19-21 kwietnia, więc długi weekend mamy zagwarantowany bez konieczności brania dodatkowego urlopu. Co więcej, majówka, przy odpowiednim rozplanowaniu urlopu, może przedłużyć się aż na dziewięć dni.

  • 1 stycznia (środa) - Nowy Rok
  • 6 stycznia (poniedziałek) - Trzech Króli
  • 20 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
  • 21 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
  • 1 maja (czwartek)- Święto Pracy
  • 3 maja (sobota) - Święto Konstytucji 3 Maja
  • 8 czerwca (niedziela) - Zielone Świątki
  • 19 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
  • 15 sierpnia (piątek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  • 1 listopada (sobota) - Wszystkich Świętych
  • 11 listopada (wtorek) - Święto Niepodległości
  • 25 grudnia (czwartek) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
  • 26 grudnia (piątek)- Boże Narodzenie (drugi dzień)

Boże Ciało 2025

Boże Ciało wypada w czwartek, 19 czerwca. Wzięcie wolnego w piątek, 20 czerwca, to prosty sposób na kolejny czterodniowy weekend. Dla tych, którzy chcą naprawdę wypocząć, dłuższy urlop od 16 do 18 czerwca pozwoli na aż dziewięciodniowy odpoczynek.

Wolne w sierpniu 2025

W sierpniu, 15 dnia miesiąca, obchodzimy święto Wniebowzięcia NMP – w 2025 roku przypada ono w piątek, co oznacza trzydniowy weekend. Jesienią również mamy możliwość przedłużonego odpoczynku: 1 listopada przypada w sobotę, więc przysługuje nam dodatkowy dzień wolny w tygodniu, ustalany przez pracodawcę. 11 listopada, Dzień Niepodległości, wypada we wtorek. Wzięcie wolnego w poniedziałek, 10 listopada, zapewnia czterodniowy weekend.

Wolne w Boże Narodzenie 2025

Boże Narodzenie w 2025 roku wypada w czwartek i piątek, więc bez konieczności brania dodatkowych dni mamy czterodniowy świąteczny odpoczynek. Jeśli natomiast planowana ustawa o wolnym 24 grudnia wejdzie w życie, świąteczny wypoczynek można przedłużyć aż do niedzieli, 28 grudnia – czyli aż na pięć dni.

Zobacz galerię: 5 najpiękniejszych hoteli w Polsce. Te obiekty zdecydowanie warto odwiedzić!