Czterodniowy tydzień pracy: czy ten pomysł uda się wcielić w życie? To pomysł części polityków, którzy uważają, że skrócenie tygodnia pracy jest konieczne. Niewykluczone, że już niebawem będziemy pracować tylko od poniedziałku do czwartku. Jaka jest szansa, że faktycznie będziemy pracować krócej? Od kiedy możemy spodziewać się trzydniowych weekendów?
Czterodniowy tydzień pracy: ustawa wejdzie w życie?
Skrócenie tygodnia pracy to jak na razie wyłącznie pomysł partii Razem. Politycy z tego ugrupowania uważają, że fakt, że pracujemy długo, nie przekłada się wcale na efektywność. Jak donosi portal Bezprawnik, Polacy pracują najdłużej w Europie. Propozycja Razem dotyczy skrócenia tygodnia pracy do 35 godzin, co przełożyłoby się albo na pracę od poniedziałku do piątku, ale po 7 godzin dziennie, albo na uzyskanie wolnych piątków, ale za to wydłużenie dnia pracy do 8 godzin i 45 minut.
PIT 2018: do kiedy musimy go dostać od pracodawcy? Do kiedy trzeba złożyć PIT? Takie pytania zadają sobie wszyscy pracownicy. Składanie PIT-ów to dla wielu stresująca czynność, dlatego lepiej nie dokładać sobie dodatkowych nerwów związanych z rozliczeniem podatkow
Skrócenie pracującego tygodnia to póki co wyłącznie pomysł. Razem zapowiada, że będzie to jedna z pierwszych ustaw, które zaproponują po wejściu do Sejmu. Ośmiogodzinny tydzień pracy w Polsce został ustanowiony w 1918 roku. Razem przekonuje, że obecnie jest to przeżytek, bo część pracy obecnie odpada nam ze względu na stały rozwój technologii.