O co chodzi z Muka? W skrócie o to, by nie dać się zaskoczyć! Gra jest bardzo prosta i potrafi wzbudzać emocje, dzięki czemu stała się bardzo popularnym trendem wśród polskiej młodzieży. Mylą się jednak ci, którzy myślą, że muka jest czymś nowym. Okazuje się bowiem, że historia tej szczególnej zabawy jest naprawdę długa, a wiele pamiętających ją osób to obecnie dorośli ludzie.
Zadanie z niewidzialną skrzynią podbija internet! W sieci pojawiły się setki nagrań pokazujących, jak osoby na całym świecie radzą sobie z invisible box challenge. Na ESKA.pl dowiecie się o co w tym chodzi.
Co to znaczy MUKA?
O co chodzi w zabawie? Zasady Muki są bardzo proste - należy złączyć kciuk i palec wskazujący tak, by stworzyły kółko. Następnie, trzeba zwrócić uwagę innej osoby, żeby ta niechcący zobaczyła gest. Jeśli to się uda, można "wlepić mukę", czyli uderzyć w ramię kogoś, kto dał się zaskoczyć.
Muka - skąd się wzięła zabawa?
Zabawa powstała w USA prawdopodobnie jeszcze w latach 80! Nic więc dziwnego, że pamiętają ją nawet dzisiejsi 40 latkowie. Od charakterystycznego gestu nazwano ją w Stanach Zjednoczonych "the circle game". Polska nazwa jest zaś jeszcze starsza! Słowo "muka" pojawiało się w emitowanym w latach 70 serialu Podróż za jeden uśmiech. Było ono popularne wśród ówczesnej młodzieży i funkcjonowało jako mało wulgarne przekleństwo. Jak widać Muka to zabawa, która wraca co jakiś czas. Nie zdziwcie się więc, jeśli ktoś wlepi wam mukę za 10, 20 czy 30 lat :)
To prawdopodobnie jedna z najdziwniejszych gier, w jakie kiedykolwiek zagracie! W Hair Nah podróżujecie po świecie i... nie pozwalacie dotykać swoich włosów.