Michał Wyrębkowski dyrektorem Instytutu na uniwersytecie Yale

i

Autor: Screen/Instagram/@michalwyrebkowski Ma na koncie wiele osiągnięć

Wybitni Polacy

Był najlepszym maturzystą w Polsce. Teraz w wieku 22 lat został dyrektorem na Uniwersytecie Yale

Michał Wyrębkowski to człowiek, który w bardzo młodym wieku może pochwalić się niebywałymi osiągnięciami. Wszystkie egzaminy maturalne zdał na sto procent, włada pięcioma językami i z wytrwałością realizuje swoje naukowe projekty. Jego inteligencja i determinacja doprowadziły go do objęcia funkcji dyrektora na prestiżowym uniwersytecie Yale w USA.

Michał Wyrębkowski jest absolwentem liceum im. Władysława Jagiełły w Płocku. Zdał aż osiem egzaminów maturalnych na 100 procent. Osiągnął maksymalny wynik na maturze międzynarodowej, zdobywając 45 na 45 punktów. Już w liceum był laureatem licznych olimpiad przedmiotowych. Brał udział w konkursach z filozofii, historii, języka polskiego i francuskiego. Co więcej, zna aż 5 języków obcych - angielski, francuski, niemiecki, rosyjski oraz ukraiński - większość z nich opanował na poziomie zaawansowanym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tyle kosztują zagraniczne studia jednego z najwybitniejszych polskich studentów. Kwota robi wrażenie!

Eska Daje Szkołę - Igrzyska Starożytne

Studia na Uniwersytecie w Pennsylwanii

Wybitne osiągnięcia edukacyjne Michała Wyrąbkowskiego oraz szerokie kompetencje językowe zaowocowały przyjęciem na jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – University of Pennsylvania, należący do Ligi Bluszczowej. Tam Michał szybko zdobył uznanie, zajmując jedną z najwyższych lokat pośród studentów z całego świata. Jego wyjątkowe osiągnięcia zaowocowały również wyróżnieniem Penn World Scholar, przyznawanym piętnastu najlepszym studentom z całego globu. To wyróżnienie stawia go w gronie prawdziwych elit intelektualnych. Warto podkreślić również, że Michał jest stypendystą w Rafał Brzoska Foundation, dzięki czemu jego nauka jest finansowana ze środków instytucji należącej do biznesmena. Roczny koszt studiów 22-latka wynosi ok. 500 tys. złotych.

Michał Wyrąbkiewicz objął stanowisko dyrektorskie

Michał nie tylko realizuje program studiów, ale również aktywnie angażuje się w działalność badawczą. Współpracuje z CELI Institute na Uniwersytecie Yale, gdzie pełni funkcję dyrektora ds. europejskich. W ramach swoich obowiązków prowadzi badania nad sankcjami technologicznymi i ich wpływem na relacje międzynarodowe.

O migracji jako wyzwaniu w edukacji. DROGOWSKAZY
Świat zmaga się z rosnącą presją migracyjną. Migracje międzynarodowe na pewno nasilą się w najbliższych dekadach, bo czynniki wpływające na to zjawisko - w tym presja ekonomiczna, zmiany demograficzne, wzrost populacji, szybka urbanizacja, zmiany klimatyczne, konflikty zbrojne, głód - utrzymają się w wielu miejscach poza Europą i najprawdopodobniej będą się nasilać. Temat masowej migracji (w tym nielegalnych migrantów), wzbudza skrajne emocje. Dyskusja o migrantach często opiera się na krzywdzących stereotypach, a nawet dezinformacji. Może więc potrzeba nam rzetelnej edukacji na temat? Opartej na faktach, mówiącej uczciwie o blaskach i cieniach masowej migracji z Afryki czy Azji do Europy? Może taką naukę warto zacząć już w szkole podstawowej?Gościem Michała Poklękowskiego w tej edycji Drogowskazów jest Izabela Meyza z Fundacji Szkoła z Klasą, która opracowała raport badawczy pt. Niewidoczne Historie. Jak powstają wspólne narracje na temat aktualnych migracji europejskich.
Michał Poklękowski
Drogowskazy || Michał Poklękowski