Boomerskie Słowo Roku 2022 zostało już wybrane. Co oznacza i kiedy powinno się go używać? Internetowy plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku 2022, czyli przeciwwagę dla Młodzieżowego Słowa Roku dobiegł końca. Został on zorganizowany w SW Research - agencji badawczej, której narzędzia pozwalają na zadawanie pytań o boomerskie słowo odpowiednio dużej próbie respondentów. Plebiscyt składał się z kilku etapów, w których łącznie zostało zebranych ponad 100000 głosów. Na pierwszym etapie internauci proponowali słowa, które według nich są najbardziej antymłodzieżowe. Wpłynęło aż 3280 propozycji zarówno różnych słów jak i zwrotów. Kolejny etap wymagał zagłosowania na najbardziej boomerskie 178 słów, które zostały podzielonych na 13 kategorii. Do trzeciego etapu zakwalifikowało się 25 słów takich jak: emotikon, biba, brechtać, kamerować, klawo, kaszana, wihajster czy ustrojstwo.
Boomerskie Słowo Roku 2022
Boomerskie Słowo Roku 2022, ze względu na dużą liczbę głosów oraz wiek głosujących, nie jest jedno. Wygrały aż dwa. Organizatorzy zdecydowali, że w wieku do 21 lat najbardziej antymłodzieżowe słowo to żal.pl. Z kolei we wszystkich kategoriach powyżej 20. roku życia zwyciężyło słowo cepeen.
Boomerskie Słowo Roku 2022 - co oznacza cepeen?
Cepeen, to dawne określenie stacji benzynowej, które wywodzi się z PRL-u. Organizator zwrócił uwagę, że jest to słowo, które wiele mówi o osobie, która go używa.
Słowo roku 2022 - tryb goblina. Co oznacza słowo roku Oxfordu?
To słowo, na którego dźwięk od razu wiemy, że rozmawiamy z kimś z innej epoki, od razu czujemy powiew zeszłego tysiąclecia i mokry plask historii naszych starych o tym „jak to kiedyś było”.
Boomerskie Słowo Roku 2022 - co oznacza żal.pl?
Żal.pl, to potoczny zwrot, który określa sytuację kompromitującą daną osobę lub grupę osób. Wiele osób używa go jako synonimu zwrotu bez komentarza. Żal.pl, to inaczej coś żałosnego, co zasługuje na politowanie.
Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?