Awaria Facebooka - czy to był atak hakerów?

i

Autor: AFP/EAST NEWS Facebook

Awaria Facebooka - czy to był atak hakerów?

2019-03-14 10:43

Miliony użytkowników na całym świecie miało 13 marca 2019 problemy z korzystaniem z serwisu! Globalna awaria Facebooka błyskawicznie stała się tematem numerem jeden w sieci. Utrudnione było między innymi logowanie, dodawanie postów i rozmawianie na Messengerze. Awarie występowały też na Instagramie. Wielu internautów zaczęło mówić, że to był atak hakerów. Twórcy Facebooka zabrali głos w tej sprawie.

Awaria Facebooka - czy to był atak hakerów? Takie pytanie zadaje sobie wielu użytkowników serwisu po problemach, które wystąpiły 13 marca 2019 roku. Około godziny 17 czasu polskiego zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o kłopotach z Facebookiem. Problemy dotyczyły działania strony głównej, publikowania postów, korzystania z Messengera, a nawet logowania. Pojawiły się głosy, że awaria może być spowodowana atakiem hakerów. Czy faktycznie mogło do tego dojść w środę 13 marca?

Przeczytaj: Facebook - awaria 13.03. Co się dzieje i kiedy Facebook będzie działał?

Awaria Facebooka - internauci obawiali się ataku hakerów

Problemy z Facebookiem zgłaszali internauci między innymi z Europy i USA. Kłopoty z serwisem mieli także Polacy. Nic dziwnego, że pojawiły się głosy o globalnym ataku hakerów. Po ostatnich aferach związanych z wyciekami danych z Facebooka, internauci stali się bardziej wyczuleni na kwestie bezpieczeństwa w serwisie.

Atak hakerów? Facebook odpowiada

Obawy internautów szybko dotarły do twórców Facebooka. Około godziny 20 polskiego czasu na Twitterze opublikowali wpis, w którym całkowicie wykluczają możliwość ataku cyberprzestępców.

Jesteśmy skupieniu na rozwiązaniu problemów tak szybko, jak tylko jest to możliwe, ale zapewniamy, żę nie mają one żadnego zwiąsku z atakiem DDoS - czytamy we wpisie.

QUIZ Czy jesteś uzależniony od Facebooka? Wynik może szokować
Pytanie 1 z 10
Pierwsze nad czym zastanawiasz się rano po przebudzeniu to:

DDoS (rozproszona odmowa usługi) to przeprowadzany równocześnie z wielu urządzeń atak na komputer lub usługę sieciową, który uniemożliwia działanie systemów poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów.

Zobacz też: Asystent Google - jak włączyć i wyłączyć?

Pozostaje nam wierzyć w zapewnienia twórców serwisu. Przyczyny awarii wciąż pozostają jednak niejasne, a dla Facebooka to kolejna wpadka.