Angielskie słowa roku. Numer jeden popularny również w Polsce!

i

Autor: Fot.Reporters / STG/REPORTER Słowo roku to takie, które w danym kraju pojawiało się najczęściej w mediach, na portalach społecznościowych i w zwykłych rozmowach. Niektóre z tych angielskich ciesza się dużą popularnością również w naszym kraju.

Angielskie słowa roku. Numer jeden popularny również w Polsce!

2017-11-04 22:15

Słowo roku to takie, które w danym kraju pojawiało się najczęściej w mediach, na portalach społecznościowych i w zwykłych rozmowach. Niektóre z tych angielskich ciesza się dużą popularnością również w naszym kraju.

Wydawca popularnej serii słowników Collins w Anglii przygotował jedno z najbardziej oczekiwanych zestawień. Pod koniec każdego roku można określić jakie wyrażenie, skrót czy słowo cieszyło się największą popularnością przez ostatnie miesiące. Zwycięzca wybierany jest na podstawie statystyk. 

Słowo roku w Anglii - jak brzmi?

Według Collins określeniem, które zdominowało Anglię w 2017 roku jest fake news. Jego użycie miało wzrosnąć, aż o 365 procent! Dużą popularnością cieszy się ono również w Polsce. Zarówno media jak i internauci chętnie posługują się tym określeniem, które w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co po prostu fałszywe wiadomości. Na listę trafiły również Echo chamber, Unicorn czy Cuffing season. Szczególnie to ostatnie w zestawieniu wydaje się być interesujące. Odnosi się ono bowiem do osób samotnych, które szczególną aktywność w poszukiwaniu partnerów wykazują jesienią oraz zimą. Dotyczy to zwłaszcza tych deklartujących się jako szczęśliwych single. W tłumaczeniu określenie brzmiałoby Sezon zakładania kajadnek. W roku 2016 angielskim słowem roku zostało Brexit.

Libacja na skwerku - ojciec wszystkich fake newsów. O co chodziło?

Autor: brak danych

  Artykuł "Libacja na skwerku" ukazał się 21 sierpnia 2010 roku w internetowym wydaniu Gazety Wrocławskiej. Prosta notatka policyjna, na temat tytułowej libacji, przeszła do historii polskiego dziennikarstwa i hitów internetu, ze względu na zaskakującą treść.

Polskie słowo roku

Rok temu podobne badania w Polsce przeprowadzone został przez PWN i Uniwersytet Warszawski. Następnie odbyło się głosowanie, które wyłoniło te najczęściej naszym zdaniem używane w kraju słowa. Wtedy też trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Pięćset Plus, (Czarny) Protest i Edukacja. Obecnie nie znamy jeszcze słowa roku 2017. Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi jednak stronę internetową na której publikuje informacje o popularności danych wyrażeń w konkretnym miesiącu. 

Popek nie żyje, bo

Autor: brak danych

  Popek nie żyje, bo próbował ozłocić swoje genitalia maszyną do lakierowania aut? Ta makabryczna plotka dotarła do nas z USA już w grudniu, a w marcu znów krąży po Facebooku jak wirus. Plotkę od razu dementujemy: raper Popek Monster ma się świetnie i cały czas wyp

Co to jest fake news?

Autor: brak danych

  Co to jest fake news? Tina Turner, Kuba Wojewódzki, Maciej Musiał czy raper Popek - wszyscy wymienieni zostali niedawno uśmierceni w internecie. Na pewno każdy z Was zetknął się nieraz z fałszywymi informacjami w mediach. Coraz bardziej popularne zjawisko fake news&oacut;